Wybierz swój wymarzony kierunek i spełnij marzenia o awansie, nowym etapie kariery czy zmianie ścieżki zawodowej!
Dzięki IRE zwiększysz swoje szanse na rynku pracy, zdobędziesz praktyczną wiedzę
i cenne kwalifikacje zawodowe.
Nie zwlekaj z decyzją. Zapisz się już dziś.
Nie miało żadnych problemów z uznaniem kwalifikacji po studiach
Uważa, że podniosło swoje kwalifikacje
Podjęłoby ponownie studia w IRE
Studia hybrydowe pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej. (PSTIS)
Integracja sensoryczna to studia obejmujące zagadnienia dotyczące funkcjonowania i wspierania dzieci i młodzieży posiadających zaburzenia sensoryczne i motoryczne.
Studia obejmują zagadnienia współczesnej edukacji i rehabilitacji, a także diagnostykę i zasady postępowania terapeutycznego. Nabyte umiejętności na podstawie wiedzy i praktyk podczas studiów pozwolą słuchaczom wspierać swoich podopiecznych w zrozumieniu otaczającego świata, jego sensu i docierających do nich bodźców.
Oferta skierowana do osób które ukończyły studia licencjackie lub magisterskie, tj. dla:
– psychologów,
– nauczycieli,
– pedagogów specjalnych,
– rehabilitantów,
– fizjoterapeutów.
Celem studiów podyplomowych jest zapoznanie z zagadnieniem integracji sensorycznej, jej rozwojem oraz wpływem na rozwój ruchowy, poznawczy i emocjonalny dziecka. Zaznajomienie się z dysfunkcjami integracji sensorycznej i ich wpływem na funkcjonowanie dziecka.
Kierunek przygotuje Cię do diagnozy oraz terapii SI w prywatnej praktyce. Dzięki temu będziesz mogła/mógł pracować jako terapeuta Si i bez problemu pisać diagnozy dzieci.
Wyposażenie w wiedzę spełniającą wymagania metody integracji sensorycznej. Studia adresowe są do lekarzy, fizjoterapeutów, logopedów, terapeutów zajęciowych, pedagogów, pedagogów specjalnych, psychologów.
Ukończenie studiów podyplomowych w zakresie integracji sensorycznej w teorii i praktyce, a także otrzymanie certyfikatu terapeuty SI daje pełne kwalifikacje do prowadzenia diagnozy i terapii metodą SI. Osoby mogą pracować w placówkach oświatowych i rehabilitacyjnych, a także prowadzić gabinety integracji sensorycznej.
Absolwent otrzymuje certyfikat ukończenia I i II stopnia kursu integracji sensorycznej wydany przez Polskie Stowarzyszenie Terapeutów Integracji Sensorycznej, co stanowi integralną część świadectwa ukończenia studiów.
Absolwenci otrzymają Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych wydane przez uczelnię, zgodnie z Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 września 2018 r. w sprawie dokumentów wydawanych w związku z przebiegiem lub ukończeniem studiów podyplomowych i kształcenia specjalistycznego (Dz.U. 2018 poz. 1791).
• Absolwent: studiów posiada kompetencje do diagnozowania i prowadzenia terapii integracji sensorycznej jako jednej z metod wspomagających rozwój dziecka w publicznych i niepublicznych placówkach oświatowych, m. in.: w przedszkolach i szkołach ogólnodostępnych, integracyjnych, z oddziałami integracyjnymi, specjalnych, w ośrodkach rehabilitacyjno–edukacyjno–wychowawczych, w ośrodkach wczesnego wspomagania;
• otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodne z Rozporządzeniem MNiSW z 10 lutego 2017r., potwierdzające uzyskanie określonych w programie efektów kształcenia i wymaganej liczby punktów ECTS
Absolwent otrzymuje certyfikat ukończenia I i II stopnia kursu integracji sensorycznej wydany przez Polskie Stowarzyszenie Terapeutów Integracji Sensorycznej, co stanowi integralną część świadectwa ukończenia studiów.
Praktyki podlegają zaliczeniu (obowiązkowo).
Absolwenci otrzymują, zgodnie ze wzorem ministerialnym, świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu.
Zapisz się online
rekrutacja na rok 2024/25 już trwa.
Zapisz się online
rekrutacja na rok 2024/25 już trwa.