Wybierz swój wymarzony kierunek i spełnij marzenia o awansie, nowym etapie kariery czy zmianie ścieżki zawodowej!
Dzięki IRE zwiększysz swoje szanse na rynku pracy, zdobędziesz praktyczną wiedzę
i cenne kwalifikacje zawodowe.
Nie zwlekaj z decyzją. Zapisz się już dziś.
Przedszkolne lata dziecięce są kluczowym okresem w ich rozwoju. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić dzieciom odpowiednie wsparcie i terapię pedagogiczną już na tym etapie edukacyjnym. Terapia pedagogiczna w przedszkolu ma na celu niesienie pomocy dzieciom, które przejawiają różnego rodzaju nieprawidłowości rozwoju i zachowania. Jest ukierunkowana na korygowanie i kompensowanie zaburzeń psychoruchowego rozwoju dziecka, które mogą stanowić przyczynę trudności szkolnych.
Terapia pedagogiczna w przedszkolu odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu dzieciom wszechstronnego rozwoju umysłowego, psychicznego i społecznego. Często dzieci już na tym etapie mogą przejawiać trudności z percepcją wzrokową, słuchową, motoryką małą czy dużą. Właśnie dlatego tak istotne jest, aby mówić o tych problemach głośno i zapewnić dzieciom odpowiednie wsparcie.
Specjaliści terapii pedagogicznej określają te trudności jako ryzyko dysleksji. Oznacza to, że istnieje zagrożenie wystąpieniem trudności w czytaniu i pisaniu u dzieci w wieku przedszkolnym. Dzieci te napotykają na trudności, mimo że ich inteligencja mieści się w normie. Dlatego tak ważne jest, aby jak najwcześniej podjąć interwencję i pomóc dzieciom nadrobić opóźnienia rozwojowe, aby uniknąć frustracji i niepowodzeń w nauce.
Terapia pedagogiczna to specjalistyczne działania, które mają na celu niesienie pomocy dzieciom w uczeniu się. Poprzez różnorodne psychopedagogiczne metody i narzędzia, terapeuta pedagogiczny stara się eliminować niepowodzenia edukacyjne oraz ich negatywne konsekwencje. Tworzy program zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, które mają na celu usprawnienie i stymulację rozwoju dziecka.
W terapii pedagogicznej wykorzystuje się różne metody i techniki, które angażują wiele zmysłów dziecka. Dzięki temu, terapia ma na celu usprawnianie funkcji słuchowych, wzrokowych, ruchowych oraz ich właściwej koordynacji. Przez zabawy, rozmowy indywidualne, inscenizacje, aktywność plastyczną oraz inne formy zajęć, terapeuta pedagogiczny stymuluje rozwój dziecka i wspiera jego potrzeby i oczekiwania związane z poznawaniem świata.
Terapia pedagogiczna w przedszkolu ma wiele celów, które mają na celu wszechstronny rozwój dzieci i przygotowanie ich do dalszej nauki. Oto niektóre z głównych celów terapii pedagogicznej:
Terapia pedagogiczna w przedszkolu wykorzystuje różnorodne metody i techniki, które mają na celu usprawnienie rozwoju dziecka. Oto niektóre z najczęściej stosowanych metod w terapii pedagogicznej:
Terapia pedagogiczna w przedszkolu odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu dzieciom odpowiedniego wsparcia i rozwoju na tym etapie edukacyjnym. Poprzez różnorodne metody i techniki, terapeuta pedagogiczny stara się usprawnić funkcje dziecka, wspierać jego rozwój emocjonalny i społeczny, oraz eliminować trudności edukacyjne. Dzięki terapii pedagogicznej, dzieci mają szansę na wszechstronny rozwój i lepsze przygotowanie do dalszej nauki.
Zapisz się online
rekrutacja na rok 2024/25 już trwa.
Zapisz się online
rekrutacja na rok 2024/25 już trwa.