Rekrutacja ZIMOWA 2024/25 rozpoczęta!!!
Zapisz się już dziś na wybrane studia!

Wybierz swój wymarzony kierunek i spełnij marzenia o awansie, nowym etapie kariery czy zmianie ścieżki zawodowej!

Dzięki IRE zwiększysz swoje szanse na rynku pracy, zdobędziesz praktyczną wiedzę
i cenne kwalifikacje zawodowe.

Nie zwlekaj z decyzją. Zapisz się już dziś.

Zapisz się Zapisz się
Masz dodatkowe pytania?

Może potrzebujesz więcej informacji na temat naszej oferty lub potrzebujesz pomocy w samym procesie rekrutacyjnym? - wypełnij formularz ONLINE. Nasz pracownik działu rekrutacji skontaktuje się z Tobą i wspólnie znajdziecie rozwiązanie.

Zapytaj
ONLINE
Rekrutacja ZIMOWA class="kol_pom">2024/25 rozpoczęta!
Zapisz się już dziś na wybrane studia!
Zapisz się już dziś na wybrane studia!

Wybierz swój wymarzony kierunek i spełnij marzenia o awansie, nowym etapie kariery czy zmianie ścieżki zawodowej!

Dzięki IRE zwiększysz swoje szanse na rynku pracy, zdobędziesz praktyczną wiedzę
i cenne kwalifikacje zawodowe.

Nie zwlekaj z decyzją. Zapisz się już dziś.

Masz pytania?

Napisz do nas,

a skontaktuje się z Tobą opiekun kierunku

Zapisz się Zapisz się
Nasi partnerzy:
Blog / Oligofrenopedagogika online: Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną

Oligofrenopedagogika online: Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną

# Wprowadzenie

Oligofrenopedagogika, czyli edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną, ma na celu poprawę jakości życia tych osób. Dzięki studiom podyplomowym online w zakresie oligofrenopedagogiki, studenci zdobywają kompetencje niezbędne do pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną, a także kształtują solidną podstawę wiedzy z zakresu pedagogiki specjalnej, terapii, psychologii i prawa.

Jakie są cele studiów podyplomowych z oligofrenopedagogiki online?

Celem studiów podyplomowych z oligofrenopedagogiki online jest zdobycie kwalifikacji pedagoga specjalnego – oligofrenopedagoga oraz nauczyciela wspierającego. Umożliwiają one nabycie wiedzy, umiejętności i kompetencji do realizacji zadań z zakresu edukacji i wychowania uczniów z obniżoną sprawnością intelektualną w warunkach kształcenia specjalnego, integracyjnego i ogólnodostępnego.

Studia przygotowują słuchaczy do pracy z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie we wszystkich typach szkół i placówek oświatowych, a także w placówkach pracy z dorosłymi.

Czas trwania studiów i uzyskane kwalifikacje

Kwalifikacje wydawane są na podstawie Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej. Studia mają charakter kwalifikacyjny i absolwenci studiów uzyskują kwalifikacje pedagoga specjalnego w zakresie oligofrenopedagogiki (pracy z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie), a także kompetencje do pracy w klasie integracyjnej w charakterze nauczyciela wspierającego ucznia z niepełnosprawnością intelektualną w jego procesie uczenia się oraz do organizacji na terenie swoich placówek kształcenia i wychowania integracyjnego.

Adresaci studiów

Studia podyplomowe w zakresie Oligofrenopedagogiki adresowane są do osób pragnących zdobyć przygotowanie do pracy w szkołach i ośrodkach specjalnych sprofilowanych na kształcenie osób z niepełnosprawnością intelektualną, a także w oddziałach integracyjnych szkół ogólnodostępnych oraz w placówkach pracy z dorosłymi.

Zatrudnienie po studiach

Absolwent uzyskuje kwalifikacje do pełnienia roli zawodowej nauczyciela w przedszkolach, szkołach i placówkach rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczych dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną.

Wymagania

Studia skierowane są do osób posiadających przygotowanie pedagogiczne. W przypadku braku posiadania przygotowania pedagogicznego, Uczelnia umożliwia słuchaczom zapisanie się na dwa kierunki jednocześnie.

Jak wygląda program studiów?

Program studiów obejmuje tematykę pedagogiki specjalnej, psychologii rozwojowej, psychopatologii, metodyki nauczania dzieci z niepełnosprawnościami umysłowymi na różnych etapach edukacji, rewalidacji indywidualnej osób niepełnosprawnych intelektualnie, zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, gimnastyki korekcyjnej, edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną, pracy z dzieckiem ze spektrum autyzmu, regulacji prawnych dotyczących osób niepełnosprawnych, specyfiki pracy z rodziną dziecka niepełnosprawnego, alternatywnych metod komunikacji, logopedii, metodyki i dydaktyki.

Zalety studiów online

Dzięki studiom online, słuchacze mogą zdobyć kwalifikacje bez konieczności rezygnacji z pracy czy innych obowiązków. Dostęp do materiałów dydaktycznych jest możliwy 24/7, a elastyczność takiej formy kształcenia pozwala na dostosowanie tempa nauki do indywidualnych potrzeb.

Podsumowanie

Oligofrenopedagogika online to doskonała możliwość dla tych, którzy chcą zdobyć kwalifikacje i umiejętności niezbędne do pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną. Dzięki studiom podyplomowym online, możesz zdobyć wiedzę i doświadczenie, które pozwolą Ci na skuteczne i profesjonalne wsparcie osób z niepełnosprawnością intelektualną, pomagając im poprawić jakość życia i zwiększyć ich samodzielność.

Rekrutacja 2024/25
Studia podyplomowe
Znajdź swój kierunek Zapisz się Zapisz się
Wróć

Zapisz się online

rekrutacja na rok 2024/25 już trwa.

Zapisz się

Zapisz się online

rekrutacja na rok 2024/25 już trwa.

Zapisz się


    * - pola wymagane