Rekrutacja LETNIA 2023/24 rozpoczęta!!!
Zapisz się już dziś na wybrane studia!

Wybierz swój wymarzony kierunek i spełnij marzenia o awansie, nowym etapie kariery czy zmianie ścieżki zawodowej!

Dzięki IRE zwiększysz swoje szanse na rynku pracy, zdobędziesz praktyczną wiedzę
i cenne kwalifikacje zawodowe.

Nie zwlekaj z decyzją. Zapisz się już dziś.

Zapisz się Zapisz się
Masz dodatkowe pytania?

Może potrzebujesz więcej informacji na temat naszej oferty lub potrzebujesz pomocy w samym procesie rekrutacyjnym? - wypełnij formularz ONLINE. Nasz pracownik działu rekrutacji skontaktuje się z Tobą i wspólnie znajdziecie rozwiązanie.

Zapytaj
ONLINE
Rekrutacja LETNIA class="kol_pom">2023/24 rozpoczęta!
Zapisz się już dziś na wybrane studia!
Zapisz się już dziś na wybrane studia!

Wybierz swój wymarzony kierunek i spełnij marzenia o awansie, nowym etapie kariery czy zmianie ścieżki zawodowej!

Dzięki IRE zwiększysz swoje szanse na rynku pracy, zdobędziesz praktyczną wiedzę
i cenne kwalifikacje zawodowe.

Nie zwlekaj z decyzją. Zapisz się już dziś.

Masz pytania?

Napisz do nas,

a skontaktuje się z Tobą opiekun kierunku

Zapisz się Zapisz się
Nasi partnerzy:

Pragniesz zwiększyć swoją przewagę na rynku pracy? A może marzysz o awansie? W obu przypadkach możesz osiągnąć swoje cele, decydując się na studia podyplomowe. Mieszkając w Białymstoku, do wyboru masz zarówno studia zdalne, jak i stacjonarne. Sprawdź, dlaczego warto je rozpocząć i przekonaj się, które kierunki mogą szczególnie przypaść Ci do gustu.

Studia podyplomowe – które kierunki są modne?

Zastanawiasz się, na których kierunkach warto kontynuować naukę w Białymstoku? Oto one.

Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Jednym z najmodniejszych obecnie kierunków w Białymstoku jest oligofrenopedagogika, czyli edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną. Studia podyplomowe tego typu przygotowują do tego, aby pomagać przywracać jak największą sprawność danemu uczniowi oraz wykorzystać jego maksymalny potencjał rozwojowy. Po ukończeniu takiego kierunku można zostać pedagogiem specjalnym i prowadzić zajęcia edukacyjne dla dzieci o szczególnych potrzebach. Nauka trwa w tym przypadku trzy semestry.

Diagnoza i terapia pedagogiczna

Diagnoza i terapia pedagogiczna w Białymstoku to kolejny kierunek związany z pedagogiką specjalną. Po ukończeniu takich studiów podyplomowych będziesz mógł prowadzić zajęcia korekcyjno-kompensacyjne w Białymstoku i nie tylko. Zapewniają one również możliwość pracy terapeutycznej z osobami z zaburzeniami rozwoju emocjonalnego oraz mających specyficzne problemy związane z nauką czytania.

Zarządzanie oświatą

Pragniesz być dyrektorem lub wicedyrektorem szkoły w Białymstoku? W takim razie zainteresuje Cię tzw. zarządzanie oświatą – kierunek, który umożliwia podjęcie pracy na tym stanowisku. Dostarczą Cię one nie tylko solidną dawkę wiedzy, ale również kwalifikacje do pełnienia funkcji kierowniczych w oświacie. Co więcej, nauczysz się w ich ramach zarządzeniem zasobami ludzkimi. Dzięki nim będziesz mógł zostać także np. kierownikiem świetlicy czy pracować w szeroko rozumianym sektorze oświatowym. Cala edukacja trwa dwa semestry. Jeśli uważasz, że minimalne płace nie są dla Ciebie, zdecydowanie warto rozważyć ten kierunek.

Edukacja dla bezpieczeństwa i wychowanie do życia w rodzinie

A może jesteś np. geografem i chciałbyś uczyć kolejnego przedmiotu w Białymstoku? Nasza propozycja to edukacja dla bezpieczeństwa. W programie takich studiów podyplomowych znajdują się nie tylko zajęcia związane dydaktyką, ale także z systemami obronności Rzeczypospolitej Polskiej czy też bezpieczeństwem i ochroną danych osobowych. Co więcej, są to studia przeznaczone również dla pracowników władz oświatowych i samorządowych. Warto dodać, że innym przedmiotem, często wybieranym dodatkowo przez nauczycieli, jest wychowanie do życia w rodzinie.

Integracja sensoryczna – diagnoza i terapia osób w wieku dziecięcym

Jeszcze inny kierunek, którego studiowanie warto przemyśleć, jest integracja sensoryczna – diagnoza i terapia osób w wieku dziecięcym. Takie studia podyplomowe przygotowują m.in. osoby mieszkające w Białymstoku do pracy związanej z terapią i diagnozą zaburzeń przetwarzania sensorycznego u dzieci. Zapewniają one kwalifikacje do pracy w roli terapeuty SI. Studia te trwają jedynie dwa semestry i odbywają się w formie hybrydowej (zdalno-stacjonarnej).

Dlaczego warto ukończyć studia podyplomowe?

Jeśli mieszkasz w Białymstoku, zdalne studia podyplomowe mogą Ci zapewnić szeroki pakiet korzyści. Przede wszystkim pozwalają one zmienić zawód. Jeżeli interesował Cię do tej pory np. audyt wewnętrzny w jednostkach sektora publicznego, mediacja w ochronie zdrowia czy też zupełnie inny obszar, a teraz chcesz pracować z osobami z różnego rodzaju zaburzeniami czy niepełnosprawnością intelektualną, z powodzeniem możesz się dzięki takim studiom przekwalifikować, choć należy pamiętać, że do rozpoczęcia niektórych tego typu kierunków konieczne może być posiadanie przygotowania pedagogicznego.

Co więcej, zdalne studia podyplomowe w Białymstoku pozwalają szybko się dokształcić i uzupełnić wiedzę. Nowe kwalifikacje możesz zdobyć w ciągu półtora roku lub dwóch lat. Co więcej, takie studia skupiają się głównie na praktycznych umiejętnościach i zapewniają skondensowaną dawkę informacji. Dają też możliwość uzyskania wąskiej specjalizacji. np. takiej oligofrenopedagogika.

Studia podyplomowe w Białymstoku i nie tylko nierzadko łączą się z możliwością zdobycia awansu. Dodatkowe kompetencje pomagają łatwiej bowiem pokonywać zarówno dotychczasowe, jak i nowe wyzwania zawodowe.

Co więcej, czasem szefowie firm w Białymstoku finansują swoim pracownikom tego typu studia, w nadziei na długofalową współpracę. Ponadto często doceniają ambicje i zaangażowanie swoich podwładnych, odwdzięczając się w zamian wyższym wynagrodzeniem.

Należy jednak pamiętać, że w przypadku wyboru takiej ścieżki edukacji, dobra organizacja jest kluczowa. Co więcej, jeśli chcesz rozpocząć studia podyplomowe w Białymstoku, nie musisz wcale studiować na uczelni. Atrakcyjne kierunki oferuje wiele ośrodków edukacyjnych, jak np. Instytut Rozwoju Edukacji.

Co warto wiedzieć o studiach podyplomowych w Instytucie Rozwoju i Edukacji? Najważniejsze informacje dla kandydatów

Wszystkie opisane kierunki i wiele innych możesz studiować zdalnie lub hybrydowo w Instytucie Rozwoju Edukacji. Pierwszą i najważniejszą kwestią, o której muszą wiedzieć nasi kandydaci jest to, że o przyjęciu na studia podyplomowe w naszej placówce edukacyjnej nie decyduje kolejność zgłoszeń – dostaje się na nie praktycznie każdy, kto ukończył studia I lub II stopnia.

Zwykle edukacja trwa dwa, trzy lub cztery semestry. Słuchacz musi również podpisać m.in. dokument związany z harmonogramem wpłaty czesnego, a także kwestionariusz zgłoszeniowy oraz umowę o świadczenie usług edukacyjnych.

Poszukujesz jeszcze innych informacji na temat naszych studiów podyplomowych? Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej oraz kontaktu telefonicznego pod numer +48 503 598 494. Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Zapisz się online

rekrutacja na rok 2023/24 już trwa.

Zapisz się

Zapisz się online

rekrutacja na rok 2023/24 już trwa.

Zapisz się