Rekrutacja LETNIA 2023/24 rozpoczęta!!!
Zapisz się już dziś na wybrane studia!

Wybierz swój wymarzony kierunek i spełnij marzenia o awansie, nowym etapie kariery czy zmianie ścieżki zawodowej!

Dzięki IRE zwiększysz swoje szanse na rynku pracy, zdobędziesz praktyczną wiedzę
i cenne kwalifikacje zawodowe.

Nie zwlekaj z decyzją. Zapisz się już dziś.

Zapisz się Zapisz się
Masz dodatkowe pytania?

Może potrzebujesz więcej informacji na temat naszej oferty lub potrzebujesz pomocy w samym procesie rekrutacyjnym? - wypełnij formularz ONLINE. Nasz pracownik działu rekrutacji skontaktuje się z Tobą i wspólnie znajdziecie rozwiązanie.

Zapytaj
ONLINE
Rekrutacja LETNIA class="kol_pom">2023/24 rozpoczęta!
Zapisz się już dziś na wybrane studia!
Zapisz się już dziś na wybrane studia!

Wybierz swój wymarzony kierunek i spełnij marzenia o awansie, nowym etapie kariery czy zmianie ścieżki zawodowej!

Dzięki IRE zwiększysz swoje szanse na rynku pracy, zdobędziesz praktyczną wiedzę
i cenne kwalifikacje zawodowe.

Nie zwlekaj z decyzją. Zapisz się już dziś.

Masz pytania?

Napisz do nas,

a skontaktuje się z Tobą opiekun kierunku

Zapisz się Zapisz się
Nasi partnerzy:

Mieszkasz w Częstochowie, prowadzisz intensywną karierę zawodową, a do tego pragniesz się dokształcić? Jeśli tak, rozważ studia podyplomowe. Sama chęć dalszego uczenia się znaczy bardzo dużo, stanowi dowód Twoich ambicji oraz robi wrażenie na wielu pracodawcach. A to dopiero początek długiej listy powodów, dla których warto je rozpocząć.

Czym są studia podyplomowe?

Studia podyplomowe to forma kształcenia, która jest niedoceniana przez wiele osób. To błąd, ponieważ oferuje ona szeroką paletę korzyści. Często poszerza ona wiedzę z interesującej Cię dziedziny. To ważne, ponieważ wielu studentów (np. I stopnia) skarży się na to, że podczas swojej edukacji poznali tylko bardzo ogólnikowe zagadnienia i brakuje im w gruncie rzeczy solidnej wiedzy, a tę mogą dostarczyć właśnie omawiane przez nas studia.

Co więcej, studia podyplomowe w Częstochowie pozwalają nie tylko kontynuować dotychczasową edukację, ale i zdobyć wiedzę z zupełnie innej dziedziny. Często nie ma ona żadnych punktów stycznych czy wspólnego mianownika z wcześniej obranym kierunkiem studiów. Dzięki temu wiele osób w końcu odnajduje się na rynku pracy. Co więcej, niektórzy obierają taką ścieżkę edukacji, kiedy chcą zawalczyć o awans oraz wyższe wynagrodzenie. Ponadto na studia podyplomowe w Częstochowie i nie tylko decydują się nauczyciele na skutek zmian w szkolnictwie, a więc np. wtedy, gdy wprowadzany jest nowy przedmiot.

Studia podyplomowe w Częstochowie – jakie kierunki wybrać?

Oferta studiów podyplomowych w Częstochowie jest dość okrojona. Dlatego warto rozważyć udział w edukacji zdalnej, np. organizowanej przez Instytut Rozwoju Edukacji. Dzięki niej zdobędziesz odpowiednie kwalifikacje i umiejętności bez konieczności opuszczania ulubionego fotela!

Dodajmy, że studia podyplomowe na IRE oferują szereg różnych kierunków, Warto rozważyć zwłaszcza te, które stanowią doskonalenie warsztatu pracy nauczyciela oraz rozszerzają ich kompetencje, a także pozwalają pracować z dziećmi o szczególnych potrzebach edukacyjnych.

Wczesne wspomaganie rozwoju dzieci w Częstochowie

Warto wymienić chociażby wczesne wspomaganie rozwoju dzieci. Dzięki takim studiom w Częstochowie uzyskasz kwalifikacje do prowadzenia zajęć, które pomogą rozwijać się maluchom od momentu, kiedy wykryto niepełnosprawność aż do czasu rozpoczęcia nauki w szkole. W tym przypadku możesz mieć przygotowanie pedagogiczne lub przynajmniej licencjat z fizjoterapii, pedagogiki, pedagogiki specjalnej, psychologii rehabilitacji ruchowej czy też terapii pedagogicznej.

Surdopedagogika w Częstochowie

Kolejny kierunek w Częstochowie, który polecamy rozważyć, to surdopedagogika, czyli edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością słuchową. Jeśli go ukończysz, będziesz mógł pracować z osobami z różnego rodzaju dysfunkcjami słuchu. Oprócz tego program studiów przewiduje, że zaczniesz posługiwać się językiem migowym (w stopniu podstawowym). Niezależnie od tego, czy zależy Ci przede wszystkim na dobru dzieci i młodzieży, czy też wolisz pracować z osobami dorosłymi, te studia będą strzałem w dziesiątkę.

Diagnoza i terapia pedagogiczna w Częstochowie

Oferta studiów podyplomowych w Instytucie Rozwoju Edukacji została wzbogacona także o taki kierunek, jak diagnoza i terapia pedagogiczna. Tego rodzaju studia podyplomowe w Częstochowie zostały stworzone z myślą o o osobach mających przygotowanie pedagogiczne, które pragną pracować w roli nauczycieli terapeutów – niezależnie od tego, czy ma to być edukacja przedszkolna, szkolna czy odbywająca się jeszcze w innych placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

Zarządzanie placówką oświatową w Częstochowie

A może interesuje Cię zarządzanie placówką oświatową w Częstochowie? Taki kierunek także mamy w swojej ofercie. To świetna propozycja dla nauczycieli, którzy chcieliby pełnić funkcje kierownicze. Dzięki niej możesz znaleźć zatrudnienie np. na stanowisku dyrektora. Przy okazji nabędziesz wiedzę z zakresu edukacji wczesnoszkolnej czy doradztwa zawodowego. W programie jest też np. psychologia w kierowaniu placówką oświatową, prowadzone są również zajęcia w zakresie administrowania jej majątkiem oraz nadzoru pedagogicznego w szkole.

Przygotowanie pedagogiczne w Częstochowie

Jak już wiesz, przed rozpoczęciem niektórych kierunków na studiach podyplomowych trzeba posiadać przygotowanie pedagogiczne. Nie masz go? W takim razie również możesz je uzyskać na studiach podyplomowych organizowanych przez Instytut Rozwoju Edukacji. W ich ramach nauczysz się różnego rodzaju metod dydaktycznych, które pozwolą Ci w umiejętny sposób przekazywać nabytą wiedzę. I semestr obejmuje naukę takich przedmiotów, jak podstawy dydaktyki czy podstawy diagnozy pedagogicznej, z czasem jednak podejmowane są coraz bardziej szczegółowe zagadnienia.

Informatyka, geografia i inne przedmioty w Częstochowie

Jesteś nauczycielem, ale chcesz uczyć kolejnego przedmiotu w Częstochowie? Być może zainteresuje Cię np. informatyka, dzięki której pomożesz rozwijać się dzieciom w świecie internetu i komputerów. Oprócz tego oferujemy takie kierunki, jak biologia, fizyka, chemia, geografia i wiele, wiele innych.

Możesz studiować nawet wyspecjalizować się w sztukach plastycznych i uczyć czegoś, co kiedyś określaliśmy mianem „sztuki”, a więc dzisiejszą muzykę i plastykę. Jeśli wiesz dużo o nauczaniu, ale nie masz kwalifikacji do „wykładania” konkretnego przedmiotu, tego rodzaju studia są idealną propozycją dla Ciebie.

Logopedia oraz edukacja, terapia i wspomaganie osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu

Do tej pory interesowało Cię kreowanie wizerunku publicznego? A może zajmowała Cię prozdrowotna profilaktyka jogą, ale nie czujesz się dobrze, w tym co robisz? W naszej ofercie znajdziesz również kierunki dla siebie. Przykładowo może to być logopedia czy też edukacja, terapia i wspomaganie osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Jak dostać się na studia podyplomowe w Częstochowie?

Aby dostać się na studia podyplomowe w Częstochowie, wymagania nie są szczególnie wysokie. Koniecznie trzeba pokazać dyplom ukończenia studiów I lub II stopnia, a więc studiów licencjackich, magisterskich lub inżynierskich. Niektórzy absolwenci uczelni wyższych muszą mieć ukończone określone kierunki (ale nie wszyscy). Oprócz tego oczywiście trzeba zarejestrować się na naszej stronie internetowej oraz podpisać różne dokumenty (np. kwestionariusz zgłoszeniowy).

Dlaczego warto współpracować z Instytutem Rozwoju Edukacji?

Zastanawiasz się, dlaczego warto współpracować z naszą placówką oświatową? Powodów jest wiele. Zwróć uwagę przede wszystkim na program studiów, w którym wyszczególnione jest wszystko, czego się nauczysz. Co więcej, dyplom ukończenia studiów w Instytucie Rozwoju Edukacji zapewni Ci kwalifikacje potrzebne do wykonywania wielu zawodów. Nie są to zatem kompetencyjne studia podyplomowe, które dostarczają Ci jedynie wiedzę – nasze studia dają Ci również uprawnienia.

Ile wynosi czas trwania studiów podyplomowych w Częstochowie, na IRE? Zwykle rok lub półtora roku – od 2 do 4 semestrów. Zazwyczaj trwają one jednak krócej niż studia magisterskie, co pozwala szybciej pojawić się na rynku pracy, błyskawicznie zdobyć potrzebne umiejętności i to niezależnie od tego, czy skończyłeś już studia I czy II stopnia.

Dofinansowanie studiów podyplomowych

W Częstochowie studia podyplomowe mogą być dofinansowywane – podobnie jak i w innych miejscowościach. W jaki sposób? Na przykład poprzez urząd pracy, który czasem jest w stanie pokryć nawet 100% kosztów, o ile cała suma nie przekroczy wysokości trzykrotnego wynagrodzenia.

Jeśli chcesz uczestniczyć w studiach podyplomowych w Częstochowie, ale Cię na nie nie stać, możesz się zgłosić do Krajowego Funduszu Szkoleniowego – jest to podmiot, który może pokryć 80% kosztów studiów, zwłaszcza jeżeli jesteś już gdzieś zatrudniony.

Zapisz się online

rekrutacja na rok 2023/24 już trwa.

Zapisz się

Zapisz się online

rekrutacja na rok 2023/24 już trwa.

Zapisz się