Rekrutacja LETNIA 2023/24 rozpoczęta!!!
Zapisz się już dziś na wybrane studia!

Wybierz swój wymarzony kierunek i spełnij marzenia o awansie, nowym etapie kariery czy zmianie ścieżki zawodowej!

Dzięki IRE zwiększysz swoje szanse na rynku pracy, zdobędziesz praktyczną wiedzę
i cenne kwalifikacje zawodowe.

Nie zwlekaj z decyzją. Zapisz się już dziś.

Zapisz się Zapisz się
Masz dodatkowe pytania?

Może potrzebujesz więcej informacji na temat naszej oferty lub potrzebujesz pomocy w samym procesie rekrutacyjnym? - wypełnij formularz ONLINE. Nasz pracownik działu rekrutacji skontaktuje się z Tobą i wspólnie znajdziecie rozwiązanie.

Zapytaj
ONLINE
Rekrutacja LETNIA class="kol_pom">2023/24 rozpoczęta!
Zapisz się już dziś na wybrane studia!
Zapisz się już dziś na wybrane studia!

Wybierz swój wymarzony kierunek i spełnij marzenia o awansie, nowym etapie kariery czy zmianie ścieżki zawodowej!

Dzięki IRE zwiększysz swoje szanse na rynku pracy, zdobędziesz praktyczną wiedzę
i cenne kwalifikacje zawodowe.

Nie zwlekaj z decyzją. Zapisz się już dziś.

Masz pytania?

Napisz do nas,

a skontaktuje się z Tobą opiekun kierunku

Zapisz się Zapisz się
Nasi partnerzy:

Studia podyplomowe cieszą się obecnie sporym zainteresowaniem – także wśród mieszkańców Gdyni. Tym bardziej, że oferują one szeroki wachlarz kierunków, począwszy od edukacji dla bezpieczeństwa, aż po neurologopedię. Warto więc z nich korzystać – zwłaszcza wtedy, gdy nie chcesz tracić czasu na dużo bardziej wymagające studia magisterskie.

Co wyróżnia studia podyplomowe? Gdynia i inne miejscowości

Oto, co wyróżnia studia podyplomowe organizowane przez Instytut Rozwoju Edukacji.

Programy układane przez specjalistów

Studia podyplomowe w Gdyni (a także w innym mieście, np. Warszawie) pozwalają zdobywać nowe kwalifikacje, uprawnienia w danej dziedzinie, a nawet i zawód. W przypadku Instytutu Rozwoju Edukacji programy poszczególnych kierunków układane są przez specjalistów w danej branży, dlatego nacisk położony jest w nich na zagadnienia i umiejętności, które faktycznie przydają się w praktyce zawodowej. W ramach nauk wykładowcy opowiadają słuchaczom o swoich spostrzeżeniach i doświadczeniach związanych z daną dziedziną. Wbrew pozorom, w ramach studiów podyplomowych, należy także odbyć praktyki, które jeszcze lepiej przygotują Cię do wybranego zawodu. Kolejnym ich atutem jest często krótszy czas nauki – odpowiednie kwalifikacje zdobywa się znacznie szybciej niż np. na studiach magisterskich.

Szeroki wybór kierunków

Warto zaznaczyć że zazwyczaj studia podyplomowe w Gdyni przeznaczone są dla osób pragnących poszerzyć kompetencje w różnych specjalnościach, np. w logopedii. Na zajęciach organizowanych przez Instytut Rozwoju Edukacji możesz zgłębiać także tajniki techniki, geografii czy nawet i chemii. Co więcej, zapewniamy możliwość studiowania biznesu i zarządzania, czyli nowego przedmiotu, który będzie dopiero nauczany w szkole. W jego programie znajdziesz m.in. takie zagadnienia, jak bezpieczeństwo i higiena pracy, zarządzanie finansami oraz prawo cywilne. Jeśli zechcesz, takie studia mogą stanowić również wstęp do zmiany ścieżki kariery.

Świetne przygotowanie do pracy

W praktyce oferowane przez nas kierunki stanowią znakomite przygotowanie do pracy. Jak pokazuje wiele case studies, a więc studiów przypadków, osoby, które uczestniczą w naszych studiach podyplomowych w Gdyni, bez problemu odnajdują się potem na rynku pracy. Niezależnie od tego, czy otrzymają przygotowanie do pracy w podobnym zawodzie, czy też w zupełnie innym sektorze, są po prostu atrakcyjniejsi dla potencjalnych pracodawców. Co więcej, np. taki kierunek, jak zarządzanie oświatą, pozwala piąć się po szczeblach kariery oraz pełnić funkcje kierownicze. A to z kolei wiąże się z wyższym wynagrodzeniem.

Studia online – Gdynia. Jak wygląda edukacja w ich ramach?

Instytut Rozwoju Edukacji to instytucja, która idealnie wpisuje się w potrzeby wielu osób. Innymi słowy, to ośrodek edukacyjny, w którym zajęcia odbywają się online – możesz więc studiować w nim, mieszkając w Gdyni. Warunkiem uczestniczenia w zajęciach jest posiadanie dostępu do sieci internetowej. Można więc powiedzieć, że opanowywanie nowych umiejętności nigdy nie było aż tak proste – wystarczy w końcu mieć tablet, laptop lub smartfona.

Edukacja związana ze studiami podyplomowymi online w Gdyni nie wymaga rezygnacji ze swojego zawodu czy też znaczących metamorfoz w codziennym życiu. Jedną z najważniejszych jej zalet jest bowiem elastyczność czasowa, dzięki czemu zajęcia możesz dopasować do swojego codziennego harmonogramu – o ile masz wolną sobotę oraz niedzielę. To bardzo ważne, zwłaszcza wtedy gdy pracujesz na pełnym etacie.

Warto jednak zaznaczyć, że zajęcia na naszej uczelni odbywają się na żywo (to znaczy, że wykłady odbywają się o konkretnej godzinie, nie są nagrywane) i pozwalają na pełną interakcję z wykładowcami, co wiąże się z kolei z wieloma korzyściami. W ramach naszych studiów podyplomowych możesz dzięki temu w każdym momencie rozwiać swoje wątpliwości i zapytać specjalistę o nurtujący Cię problem.

Jak już powiedzieliśmy, wykłady odbywają się regularnie, we wcześniej ustalonym terminie – zwykle w soboty i niedziele, zazwyczaj w co drugi weekend. Dzięki temu możesz poczuć się jak niemal jak na studiach zaocznych w Gdyni, z tym że masz prawo uczyć się w otoczeniu ulubionych poduszek i nie musisz szukać opiekunki, która zajęłaby się Twoim dzieckiem. Jak wiemy z doświadczenia, cykliczność zajęć to konieczny bodziec do tego, aby się uczyć i zachowywać ciągłość wiedzy. To wszystko sprawia, że możemy pochwalić się wysoką jakością kształcenia. I to niezależnie od tego, na jaki kierunek się zdecydujesz.

Warto jednak pamiętać, że aby ukończyć studia podyplomowe w Gdyni lub innej miejscowości, potrzebne są w praktyce umiejętności organizowania własnego czasu, idące w parze z odpowiednią samodyscypliną. Nasza wyższa szkoła ułatwia jednak porządną naukę, ponieważ systematycznie odbywają się w jej ramach zajęcia. Oznacza to, że nie pozostawiamy studentów samym sobie, oferując im jedynie materiały, które muszą opanować we własnym zakresie, tak jak ma to miejsce w przypadku wielu innych studiów podyplomowych (cechujących się wątpliwą jakością kształcenia). Uczymy tak jak na studiach zaocznych.

Jak wyglądają zapisy na studia podyplomowe online?

Na studia podyplomowe w Gdyni można zapisać się wtedy, gdy na stronie internetowej uczelni można przeczytać, że ruszyła rekrutacja. W przeciwieństwie do wielu innych szkół, u nas o dostaniu się na studia nie decyduje kolejność zgłoszeń czy opłat – mogą uczestniczyć w nich praktycznie wszystkie osoby, które mają dyplom ukończenia studiów wyższych, a więc tytuł inżyniera, magistra lub licencjata. Wyjątkiem są kierunki, które wymagają np. przygotowania pedagogicznego.

Jeśli chcesz studiować w Instytucie Rozwoju Edukacji, masz prawo uiścić płatności na trzy różne sposoby. Po pierwsze możesz zapłacić nam całą sumę jednorazowo. Po drugie możesz opłacić całość w ratach, które płaci się zależnie od liczby semestrów (a więc np. przy 4 semestrach trzeba będzie zapłacić 4 raty). Istnieje też możliwość rozłożenia pełnej kwoty na 10 identycznych rat.

W jaki sposób doskonalone są umiejętności w ramach studiów podyplomowych w Gdyni?

Nasi studenci mogą przyswajać wiedzę przez 2, 3 lub 4 semestry w Gdyni, w zależności od konkretnego kierunku. Program podzielony jest na bloki tematyczne, które mają na celu opanowanie konkretnych umiejętności. Edukacja wygląda tak, że słuchacze łączą się z wykładowcami za pośrednictwem platformy internetowej. Na końcu semestru muszą oni zdać egzamin, który weryfikuje wiedzę oraz skuteczność nauczania. Jeżeli chce się rozpocząć kolejny etap nauki, warunkiem jest otrzymanie pozytywnej oceny – niezależnie od tego, czy dotyczy to logopedii, czy też biznesu i zarządzania. Egzaminy, podobnie jak i inne zajęcia, odbywają się w soboty oraz niedziele.

Studia podyplomowe w Gdyni. Kto może i powinien może podjąć?

Studia podyplomowe w Gdyni dedykowane są – jak już powiedzieliśmy – wszystkim osobom, które mają tytuł licencjata, inżyniera lub magistra. Oprócz tego powinny je podjąć osoby, które nie są w stanie znaleźć pracy przez dłuższy czas. To również świetne rozwiązanie dla wypalonych pracowników, którzy mają dość pełnienia swoich obowiązków (np. w administracji publicznej) czy też uprawiających zawody związane np. z logistyką (i jest to dla nich zbyt wyczerpujące). Co więcej, to znakomita opcja dla osób ambitnych, którym zależy na awansie. Jak bowiem pokazują badania, osoby, które ukończyły studia podyplomowe, zarabiają więcej.

Nasza oferta przeznaczona jest również dla wszystkich, którzy wykazują się chęcią rozwoju i chcą po prostu przyswoić nową wiedzę (a do tego mieszkają w Gdyni). Przykładowo edukacja i rehabilitacja osób niepełnosprawnych (z niepełnosprawnością wzrokową, słuchową czy intelektualną) to idealny kierunek dla nauczycieli, którzy pragną nieść pomoc uczniom o szczególnych potrzebach. Jeśli należysz do osób, które wciąż pragną się podnosić swoje kompetencje i chcesz pomagać dzieciom, może Cię zainteresować również szeroka grupa kierunków podobnych tego, który właśnie opisaliśmy, oferowanych przez Instytut Rozwoju Edukacji.

Co więcej, studia podyplomowe online to genialna opcja m.in. dla osób, które mieszkają nie tylko w Gdyni, ale także w pobliżu tej miejscowości, a dojazdy wiązałyby się dla nich z dodatkowymi nakładami finansowymi oraz czasowymi. Nie trzeba w takim przypadku również wynajmować pokoju na czas zjazdu, co często jest konieczne np. na studiach zaocznych. Tak naprawdę możesz uczestniczyć w zajęciach na uczelni praktycznie wszędzie – nawet podczas urlopu czy podróży służbowej. W praktyce odpowiednie przygotowanie takie studia zapewniają również osobom, które często się przemieszczają np. w celach kulturoznawczych.

Warto zaznaczyć, że niektórzy decydują się podjąć studia podyplomowe w Gdyni nawet kilkakrotnie. Wcale niemało jest wśród nas nauczycieli, którzy uczą jednocześnie np. chemii, matematyki i geografii. Współpraca z naszą uczelnią umożliwia wszechstronne poszerzanie kompetencji, dzięki czemu można pracować nawet więcej niż na jeden etat. Tym bardziej, że to jeden z najlepszych sposobów na osiągnięcie sukcesu w swoim zawodzie. Możliwość ukończenia studiów podyplomowych w Gdyni i innych miastach to również szansa dla osób, które ukończyły np. historię, filologię polską czy fizykę, ale nie mają przygotowania pedagogicznego.

Studia podyplomowe w Gdyni to również dobra propozycja dla osób, które wiedzą, że ich stanowisko zostanie wkrótce zlikwidowane, np. w wyniku automatyzacji czy restrukturyzacji. Może do tego dojść na różnych etapach kariery. W niektórych zawodach brak regularnego kształcenia się może spowodować nawet obniżenie kompetencji, co z kolei może skutkować „wypadnięciem” z rynku. Warto dodać, że żyjemy w świecie, który dynamicznie się zmienia, dlatego ze studiów podyplomowych będzie najpewniej korzystało w przyszłości coraz więcej osób – już teraz obserwuje się rosnącą ich popularność. Co więcej, studia podyplomowe pozwalają wzbogacić swoje CV, które staje się dzięki nim atrakcyjniejsze dla rekruterów. Zdarza się również, że na niektórych stanowiskach zakres obowiązków w pewnym momencie zwyczajnie się zmienia, co z kolei wiąże się z koniecznością pobrania dodatkowych nauk.

Studia podyplomowe w Gdyni sprawiają także, że pracownik zyskuje świeżą perspektywę na uprawiany przez siebie zawód. Przy okazji może przypomnieć sobie w ich ramach informacje, które już się zapomniało, a które mogą okazać się po prostu przydatne. Dodajmy, że decydują się na takie studia osoby na różnych etapach życia. Niektórzy robią to zaraz po studiach licencjackich lub magisterskich, inni natomiast – kilka, kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat od ich ukończenia.

Osoby, które dążą do ukończenia studiów podyplomowych w Gdyni, często mają wrażenie, że nauka na studiach stacjonarnych nic im nie dała i pragną dowiedzieć się czegoś, co faktycznie im się przyda. Tymczasem jako Instytut Rozwoju Edukacji oferujemy wąskie specjalizacje i koncentrujemy się wyłącznie na tym, co będzie dla Ciebie istotne w ramach pełnienia obowiązków zawodowych. To również dobre wyjście dla osób, które mają mętlik w głowie, nie wiedzą, co robić ze sobą po studiach, i dopiero szukają swojej drogi.

Warto dodać, że w ostatnich latach obserwuje się pewien trend. Okazuje się, że na studia podyplomowe w Gdyni decydują się coraz chętniej osoby, które ukończyły studia licencjackie niestacjonarne. Z kolei absolwenci studiów stacjonarnych decydują się raczej na studia magisterskie. Pierwsza grupa wchodzi na rynek wcześniej i pragnie nabyć specjalistyczną wiedzę w jak najszybszy i najskuteczniejszy sposób.

Jak odpowiednio wybrać studia podyplomowe w Gdyni?

Jeśli zależy Ci na ukończeniu studiów podyplomowych w Gdyni, musisz w pierwszej kolejności odpowiednio je wybrać. W jaki sposób to zrobić? Najlepiej jest uważnie przeglądać oferty. Dzięki temu dowiesz się, jakie kwalifikacje możesz faktycznie dzięki nim uzyskać. Warto również zasięgnąć opinii swoich znajomych oraz zajrzeć do recenzji w internecie.

Jakie kierunki studiów podyplomowych cieszą się dużą popularnością w Gdyni w Instytucie Rozwoju Edukacji?

Nasz ośrodek edukacyjny oferuje wiele kierunków studiów podyplomowych, które można studiować w Gdyni i które cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem. Do najpopularniejszych należą te z zakresu pedagogiki specjalnej, a więc np. logopedia, integracja sensoryczna, neurologopedia, diagnoza i terapia pedagogiczna, edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością (różnego rodzaju), wczesne wspomaganie rozwoju dziecka czy edukacja, terapia i wspomaganie osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Mamy świadomość, że niektóre, podane przez nas kierunki w Gdyni mogą brzmieć dla Ciebie dość enigmatycznie. Na czym polega np. integracja sensoryczna? To studia podyplomowe, które pozwalają pracować z dziećmi z zaburzeniami motorycznymi i sensorycznymi. Czym jest z kolei neurologopedia? To dziedzina zajmująca się badaniem i terapią zaburzeń mowy, które są efektem uszkodzenia mózgu. Diagnoza i terapia pedagogiczna to z kolei propozycja dla wszystkich, którzy chcą pracować jako nauczyciele terapeuci w różnego rodzaju placówkach edukacyjno-oświatowych. Jak widzisz, zależnie od własnych potrzeb i preferencji możesz wybrać idealny kierunek dla siebie.

Dlaczego warto podjąć studia podyplomowe w Instytucie Rozwoju Edukacji?

Nasza uczelnia – zarówno w Gdyni, jak i w innych miejscowościach – cieszy się znakomitymi opiniami. Szczególnie jesteśmy cenieni za nowoczesne podejście, starannie ułożone programy oraz traktowanie słuchaczy jak partnerów. Staramy się również, aby nasze wykłady były maksymalnie wartościowe i żeby łatwiej było przyswajać wiedzę naszym słuchaczom. Co więcej, jeśli nie jesteś pewny, na jaki kierunek chcesz się zdecydować (bo np. dwa są do siebie bardzo podobne) lub masz jakiekolwiek inne pytania, wystarczy skontaktować się z naszym działem rekrutacyjnym.

Nasza wyższa szkoła oferuje głównie kierunki humanistyczne, w których nauka online w Gdyni w zupełności wystarczy – trudno byłoby to sobie wyobrazić na kierunkach, takich jak np. rachunkowość, medycyna czy hotelarstwo i turystyka, gdzie przyswajanie wiedzy w domu zwyczajnie nie wystarcza. Warto dodać, że instytut Rozwoju Edukacji współpracuje z takimi instytucjami, jak Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Brzegu oraz Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi. Co więcej, z czasem poszerzamy ofertę naszych studiów podyplomowych, dlatego zdecydowanie warto nas śledzić na bieżąco.

 

Zapisz się online

rekrutacja na rok 2023/24 już trwa.

Zapisz się

Zapisz się online

rekrutacja na rok 2023/24 już trwa.

Zapisz się