Rekrutacja LETNIA 2023/24 rozpoczęta!!!
Zapisz się już dziś na wybrane studia!

Wybierz swój wymarzony kierunek i spełnij marzenia o awansie, nowym etapie kariery czy zmianie ścieżki zawodowej!

Dzięki IRE zwiększysz swoje szanse na rynku pracy, zdobędziesz praktyczną wiedzę
i cenne kwalifikacje zawodowe.

Nie zwlekaj z decyzją. Zapisz się już dziś.

Zapisz się Zapisz się
Masz dodatkowe pytania?

Może potrzebujesz więcej informacji na temat naszej oferty lub potrzebujesz pomocy w samym procesie rekrutacyjnym? - wypełnij formularz ONLINE. Nasz pracownik działu rekrutacji skontaktuje się z Tobą i wspólnie znajdziecie rozwiązanie.

Zapytaj
ONLINE
Rekrutacja LETNIA class="kol_pom">2023/24 rozpoczęta!
Zapisz się już dziś na wybrane studia!
Zapisz się już dziś na wybrane studia!

Wybierz swój wymarzony kierunek i spełnij marzenia o awansie, nowym etapie kariery czy zmianie ścieżki zawodowej!

Dzięki IRE zwiększysz swoje szanse na rynku pracy, zdobędziesz praktyczną wiedzę
i cenne kwalifikacje zawodowe.

Nie zwlekaj z decyzją. Zapisz się już dziś.

Masz pytania?

Napisz do nas,

a skontaktuje się z Tobą opiekun kierunku

Zapisz się Zapisz się
Nasi partnerzy:

Mieszkasz w Gliwicach i pragniesz rozpocząć studia podyplomowe? A może dopiero się nad nimi zastanawiasz? W tym artykule podpowiadamy, jakie kierunki mogą Cię zainteresować – zwłaszcza nauczycieli oraz absolwentów pedagogiki. Rozwiewamy też Twoje wątpliwości dotyczące statusu studenta oraz tego czy warto studiować w trybie zdalnym lub hybrydowym.

Jakie specjalności studiów podyplomowych są teraz modne? Gliwice

Oto kierunki, które są obecnie bardzo modne.

Edukacja, wspomaganie i terapia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz diagnoza i terapia pedagogiczna

Bardzo dużą popularnością w mieście Gliwice cieszą się studia podyplomowe z zakresu pedagogiki specjalnej, np. takie kierunki, jak edukacja, wspomaganie i terapia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu czy diagnoza i terapia pedagogiczna. Warto zaznaczyć, że z powodzeniem mogą w naszych zajęciach brać udział nauczyciele specjalizujący się w edukacji przedszkolnej czy szkolnej, ale również osoby posiadające specjalistyczną wiedzę w zupełnie innych dziedzinach.

Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka

Jeśli chodzi o Gliwice, modnym kierunkiem jest również wczesne wspomaganie rozwoju dziecka. Takie studia podyplomowe mają na celu pomaganie dzieciom w funkcjonowaniu w obszarze, w którym występują pewne zaburzenia. Mamy tu na myśli np. ADHD, autyzm czy opóźnienia rozwoju psychoruchowego. W tym przypadku jednak Twoim pierwszym kierunkiem musi być pedagogika, fizjoterapia, rehabilitacja ruchowa czy psychologia.

Edukacja integracyjna i włączająca

Nasi słuchacze w mieście Gliwice często podnoszą swoje kwalifikacje i poszerzają umiejętności na takim kierunku, jak edukacja integracyjna i włączająca. Dzięki niemu można zdobyć uprawnienia z zakresu pedagogiki specjalnej. To pozwala z kolei prowadzić i koordynować różne działania w placówkach oświatowych oraz w środowisku lokalnym, np. w Gliwicach. W ramach tych studiów podyplomowych nauczysz się m.in. układać programy dla osób o szczególnych potrzebach edukacyjnych.

Integracja sensoryczna

Pedagogika specjalna nie jedno ma imię. Dowodem na to jest taki kierunek, jak integracja sensoryczna. To jedyne oferowane przez nas studia, na które czasem trzeba przyjeżdżać, natomiast częściowo odbywają się zdalnie. Organizowane są one jednak w Katowicach, a więc jeśli Twoim miejscem zamieszkania są Gliwice, to nie masz daleko. Studia przygotowują do diagnozy oraz terapii SI w ramach prywatnej praktyki. W tym przypadku również są potrzebne studia z zakresu pedagogiki specjalnej.

Neurologopedia

Interesują Cię studia podyplomowe z zakresu neurologopedii? Świetnie! Obecnie niewielu jest specjalistów, którzy mają kwalifikacje do zajmowania się diagnozą i terapią zaburzeń mowy oraz komunikacji o podłożu neurologicznym. Nie każdy wie również, że dzięki pomocy neurologopedy można odbudować lub stworzyć nowe połączenia nerwowe.

Biznes i zarządzanie

Dużym zainteresowaniem cieszy się również taki kierunek, jak biznes i zarządzanie. Związany jest on z nowym przedmiotem, który już wkrótce zastąpi podstawy przedsiębiorczości. W jego ramach będzie można się nauczyć zasad zarządzania przedsiębiorstwem, umiejętności związanych z aktywnym poszukiwaniem pracy czy też identyfikacji ryzyk związanych z realizacją różnych projektów.

Zarządzanie oświatą

Od dawna pracujesz w oświacie, ale czujesz, że pedagogika to nie do końca to? Pragniesz zostać dyrektorem lub otrzymać stanowisko kierownicze? Jeśli tak, te studia są właśnie dla takich nauczycieli. Oferowana w ich ramach wiedza umożliwi Ci zarządzanie i prowadzenie placówek oświatowych. Przy okazji pozwoli Ci zdobyć wiedzę z zakresu doradztwa zawodowego, a i zdobyć pewne umiejętności w zakresie edukacji wczesnoszkolnej oraz wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Dowiesz się również, na czym polega prawo oświatowe

Kiedy warto zdecydować się na studia podyplomowe? Gliwice

Gliwice to miasto, gdzie otrzymanie dyplomu ukończeniu studiów licencjackich, magisterskich czy inżynierskich to często za mało, aby wybić się na rynku pracy. Nierzadko potrzebne są nowe umiejętności, aby móc wykonywać konkretny zawód. W takiej sytuacji trzeba pogłębić swoją wiedzę lub zdecydować się na zupełnie nową ścieżkę edukacjistudia podyplomowe.

Rozszerzenie kompetencji

Być może ukończyłeś taki kierunek, jak pedagogika, ale pragniesz pracować z dziećmi ze specjalnymi potrzebami. W takiej sytuacji dobrym wyborem będzie np. edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną, czyli oligofrenopedagogika, która pozwoli Ci poszerzyć Twoje kompetencje.

Szansa na zmianę branży

Zajmujesz się zarządzaniem zasobami ludzkimi lub bezpieczeństwem i higieną pracy? W takim razie w ramach studiów podyplomowych możesz uzyskać zupełnie nowe kwalifikacje i nauczyć się np. pracować z uczniami ze spektrum autyzmu.

Powrót na rynek pracy i możliwość awansu

Gliwice to miasto, gdzie dla niektórych osób studia podyplomowe mogą być szansą na powrót na rynek pracy – coraz częściej poszukuje się ludzi o wąskich, bardzo konkretnych specjalizacjach. Innym osobom zależy z kolei na awansie – taka ścieżka edukacyjna również wówczas będzie dobrym rozwiązaniem.

Studia podyplomowe – Gliwice. Dlaczego warto zdecydować się na Instytut Rozwoju Edukacji?

Świetna kadra i nastawienie na praktykę

Nasze studia wyróżnia wysoce wykwalifikowana kadra składająca się z samych specjalistów. Do prowadzenia zajęć zapraszamy jedynie praktyków, którzy uprawiają konkretny zawód na co dzień. Ważne jest to, że słuchacze naszych studiów podyplomowych uczą się jedynie przedmiotów, które przydadzą im się podczas wykonywania codziennych obowiązków. W naszych programach nie ma miejsca na przedmioty ogólne, których tak dużo jest np. na studiach licencjackich i które w niczym nie pomagają.

Duże możliwości na rynku pracy i stosunkowo krótkie studia

Pewne jest również to, że Gliwice to miasto, gdzie nasi absolwenci nie mają problemów z odnalezieniem się na rynku pracy. Nabyte przez nich umiejętności z powodzeniem pozwalają wykonywać wiele zawodów. Dodajmy, że oferowane przez nas studia są zwykle krótsze niż te magisterskie, dzięki czemu możesz wcześniej wejść na rynek pracy. Co więcej, kosztują mniej niż zaoczne – niezależnie od tego, czy edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną, czy etyka dla nauczycieli.

Możliwość edukacji zdalnej

Do prowadzenia zajęć w mieście Gliwice wykorzystujemy sieć internetową – wszystkie wykłady najczęściej odbywają się online (ale na żywo, nie są one nagrywane). Dzięki temu, w razie potrzeby, masz okazję podpytać nauczycieli o interesujące Cię kwestie. Taka forma nauki otwiera nowe możliwości dla osób mieszkających w Gliwicach – nie muszą oni wówczas uczestniczyć w zajęciach na uczelni. Wystarczy dostęp do internetu i można brać w nich udział z każdego miejsca na świecie. Jeżeli więc kochasz podróżować lub np. jeździsz często w podróże służbowe, zdalne studia są również dla Ciebie.

Jak wygląda rekrutacja na nasze studia podyplomowe? Gliwice

Co musisz zrobić, chcąc wziąć udział w naszej rekrutacji na nasze studia?

Rekrutacja na nasze studia podyplomowe rozpoczyna się wtedy, gdy na stronie Instytutu Rozwoju Edukacji pojawia się informacja na ten temat. Wystarczy podać nam podstawowe dane (np. imię, nazwisko, PESEL), a następnie dostarczyć lub podpisać kilka dokumentów (np. kserokopię dyplomu ukończenia studiów wyższych, umowę o świadczenie usług edukacyjnych czy kwestionariusz zgłoszeniowy). No i oczywiście wybrać odpowiedni kierunek (np. taki jak edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością wzrokową).

Na co nie zwracamy uwagi podczas rekrutacji na nasze studia?

Ważne jest to, że nie zwracamy uwagi na oceny absolwentów studiów wyższych. Nie interesuje nas, jak zdałeś egzamin z zakresu psychologii, czy dobrze znasz język angielski i czy faktycznie mieszkasz w miejscowości Gliwice. Przyjmujemy wszystkich, którzy się do nas zgłoszą, chyba że do rozpoczęcia wybranego kierunku potrzebne są konkretne studia lub specjalizacje. Nie ma u nas również żadnych ograniczeń wiekowych – nasze studia podyplomowe są otwarte zarówno dla 30-, jak i 60-latków.

Czy studia podyplomowe dają status studenta?

Studia podyplomowe nie dają statusu studenta. Nie kształcimy bowiem studentów, ale słuchaczy. Ci nie mogą korzystać z kolei ze zniżek studenckich, a więc np. tańszych przejazdów komunikacją miejską czy atrakcyjnych ceno biletów do różnego rodzaju instytucji kultury. Nie dają Ci one możliwości korzystania ze stypendiów, możesz natomiast ubiegać się o ich dofinansowanie.

Najważniejsze jest jednak to, że studia podyplomowe wyposażają w umiejętności oraz narzędzia, które pozwolą Ci wykonywać określony zawód lub podejmować różne inne działania w ramach stanowiska, na którym aktualnie się zajmujesz.

Ile trwają studia podyplomowe w IRE? Gliwice

Ile trwają studia podyplomowe? Jak się okazuje, cała edukacja dla nauczycieli i nie tylko trwa zwykle 2, 3 lub 4 semestry – niezależnie od tego, czy Twoim miejscem zamieszkania są Gliwice, czy Kraków, czy przebywasz w Polsce, czy za granicą. Zajmuje to więc zwykle rok lub półtora. Zajęcia odbywają się z reguły w weekendy, co 2 tygodnie. W wykładach nasi należy uczestniczyć w czasie rzeczywistym.

Skontaktuj się z nami

Jeśli nie wiesz, które specjalności studiów podyplomowych będą dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem, oferujemy profesjonalne doradztwo. Chętnie Ci opowiemy, czym różnią się od siebie poszczególne ścieżki edukacyjne, dzięki czemu łatwiej Ci będzie podjąć trafną decyzję.

Masz do nas inne pytania? Jeśli tak, również zapraszamy do kontaktu! Zadzwoń na numer +48 503 598 435 lub wypełnij formularz na naszej stronie.

Zapisz się online

rekrutacja na rok 2023/24 już trwa.

Zapisz się

Zapisz się online

rekrutacja na rok 2023/24 już trwa.

Zapisz się