Rekrutacja LETNIA 2023/24 rozpoczęta!!!
Zapisz się już dziś na wybrane studia!

Wybierz swój wymarzony kierunek i spełnij marzenia o awansie, nowym etapie kariery czy zmianie ścieżki zawodowej!

Dzięki IRE zwiększysz swoje szanse na rynku pracy, zdobędziesz praktyczną wiedzę
i cenne kwalifikacje zawodowe.

Nie zwlekaj z decyzją. Zapisz się już dziś.

Zapisz się Zapisz się
Masz dodatkowe pytania?

Może potrzebujesz więcej informacji na temat naszej oferty lub potrzebujesz pomocy w samym procesie rekrutacyjnym? - wypełnij formularz ONLINE. Nasz pracownik działu rekrutacji skontaktuje się z Tobą i wspólnie znajdziecie rozwiązanie.

Zapytaj
ONLINE
Rekrutacja LETNIA class="kol_pom">2023/24 rozpoczęta!
Zapisz się już dziś na wybrane studia!
Zapisz się już dziś na wybrane studia!

Wybierz swój wymarzony kierunek i spełnij marzenia o awansie, nowym etapie kariery czy zmianie ścieżki zawodowej!

Dzięki IRE zwiększysz swoje szanse na rynku pracy, zdobędziesz praktyczną wiedzę
i cenne kwalifikacje zawodowe.

Nie zwlekaj z decyzją. Zapisz się już dziś.

Masz pytania?

Napisz do nas,

a skontaktuje się z Tobą opiekun kierunku

Zapisz się Zapisz się
Nasi partnerzy:

Sukcesywny rozwój technologii komunikacyjnych sprawił, że zdalne studia podyplomowe stają się dziś codziennością. Ich poziom nie odbiega od tego na studiach stacjonarnych, a do tego nie musisz poświęcać dodatkowego czasu i pieniędzy na dojazdy. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na taką formę studiów? I jakie kierunki wziąć pod uwagę? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Studia podyplomowe – jakie kierunki wybrać?

Oto atrakcyjne kierunki, które cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem w Kielcach.

Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością słuchową

Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością słuchową, czyli surdopedagogika, to idealny kierunek dla osób mieszkających w Kielcach, które chciałyby zajmować się dziećmi i osobami dorosłymi z różnymi dysfunkcjami słuchu. Dzięki temu, jak sama jego nazwa wskazuje, można je edukować oraz rehabilitować.

Oligofrenopedagogika

Oligofrenopedagogika, czyli edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną, pozwala zyskać kompetencje do pracy z osobami z różnymi stopniami niepełnosprawności. Specjaliści w tym zakresie przygotowują uczniów do funkcjonowania w społeczeństwie, przy wykorzystaniu całego ich potencjału rozwojowego. Jednocześnie oligofrenopedagogika w Kielcach to kierunek, który można studiować, mając już przygotowanie pedagogiczne.

Tyflopedagogika

Tyflopedagogika, czyli edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością wzrokową w Kielcach to pokrewny kierunek do tych, które omówiliśmy wyżej. W tym przypadku chodzi jednak o problemy, z którymi borykają się osoby niewidzące i słabo widzące. Elementy tyflopsychologii, elementy okulistyki i optometrii, diagnostyka tyflopedagogiczna – to tylko zagadnień, które zostaną poruszone w ramach tych studiów podyplomowych.

Edukacja integracyjna i włączająca

Edukacja integracyjna i włączająca w Kielcach to propozycja również przeznaczona dla osób zajmujących się pedagogiką specjalną. Tego typu studia przygotowują do pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych, ich diagnostyki oraz tworzenia różnego rodzaju programów. Dają również możliwość prowadzenia zajęć rewalidacyjnych.

Bibliotekoznawstwo

Bibliotekoznawstwo to studia podyplomowe w Kielcach, w ramach których możesz nauczyć się o funkcjonowaniu zróżnicowanych rodzajów bibliotek, a także katalogowaniu i opracowywaniu księgozbiorów. Na ten kierunek możesz zdecydować się, mając po prostu wykształcenie wyższe – niezależnie od tego, czy studiowałeś wcześniej np. dziennikarstwo i public relations, finanse i rachunkowość czy też ukończyłeś zamówienia publiczne.

Zarządzanie oświatą

Zarządzanie oświatą w Kielcach to kolejne studia podyplomowe, na które warto zwrócić uwagę. Edukacja w tym zakresie obejmuje m.in. takie zagadnienia, jak zarządzanie zasobami ludzkimi, psychologia w kierowaniu placówką oświatową, zarządzanie finansami szkoły czy prawo pracy w oświacie. Po takim kierunku absolwenci z łatwością odnajdują się na rynku pracy, na stanowiskach kierowniczych. Zarządzanie oświatą pozwala pracować nie tylko w szkole, ale również w administracji oświatowej.

Logopedia

Logopedia w Kielcach to studia podyplomowe, które pozwolą Ci pracować z osobami z zaburzeniami mowy oraz komunikacji językowej. Dzięki nim będziesz w stanie zdiagnozować różne dysfunkcje, a także zdobędziesz narzędzia potrzebne do prowadzenia terapii logopedycznej. Po ich ukończeniu będziesz mógł pracować w różnych placówkach oświatowych lub własnych gabinecie logopedycznym.

Edukacja dla bezpieczeństwa

Edukacja dla bezpieczeństwa w Kielcach to przedmiot szkolny. Jeśli jesteś geografem czy historykiem, możesz się dokształcić i zyskać uprawnienia do jego uczenia W ramach edukacji poruszone zostaną również m.in. takie tematy, jak ochrona ludności i obrona cywilna, pierwsza pomoc medyczna czy bezpieczeństwo i ochrona danych osobowych, ratownictwo czy międzynarodowe prawo humanitarne.

Dlaczego warto zdecydować się na zdalne studia podyplomowe w Kielcach?

Możliwość przebywania w każdym miejscu na świecie

Studia zdalne to studia, które możliwe są dzięki sieci internetowej. Na tym polega jedyna różnica między nimi a studiami klasycznymi – nie siedzisz w zatłoczonych salach wykładowych, a w swoim ulubionym, komfortowym fotelu. Znaczenia nie ma tu również odległość czy miasto, w którym przebywasz – wykłady mogą być prowadzone np. w Brzegu, Ty natomiast możesz być akurat w Kielcach lub w zupełnie innym miejscu na świecie. Dbamy o komfort naszych słuchaczy, który jest tak istotny podczas przyswajania nowej wiedzy – niezależnie od tego, czy studiujesz zarządzanie oświatą czy

Ograniczenie kosztów

Jak już powiedzieliśmy, w przypadku zdalnych studiów podyplomowych znaczenia nie ma odległość. Nie tracisz tym samym sporych kwot na dojazdy – wystarczy, że co tydzień lub dwa będziesz pokonywał drogę od łóżka do komputera. Nie musisz także na weekendy wynajmować mieszkania czy pokoju w akademiku, za co Twój portfel będzie Ci wdzięczny. To ważne, nie tylko dla tych osób, które mieszkają w Kielcach, ale również w mniejszych miejscowościach, z dala od dużych miast.

Przepustka do awansu i lepsze stanowisko pracy

Zdalne studia podyplomowe w Kielcach to również świetna opcja dla osób, których nie interesują płace minimalne. Stanowią one często przepustkę do awansu lub pozwalają odpowiedni się przebranżowić. Pracodawcy doceniają odpowiednie kwalifikacje, interesuje ich także specjalistyczna wiedza, która potrzebna jest do pracy na określonym stanowisku. Podoba im się również to, że ich pracownik się rozwija i chce zdobywać nowe, cenne doświadczenia.

Nastawienie na praktykę

Jako słuchacz studiów podyplomowych w Kielcach (np. w Instytucie Rozwoju Edukacji) musisz przygotować się na to, że tego typu edukacja nastawiona jest na praktykę. Dzięki temu podczas zajęć otrzymasz solidną dawkę tylko takiej wiedzy, która z pewnością Ci się przyda. Wykładowcy zazwyczaj są praktykami, a zarazem specjalistami w swojej dziedzinie. Nie musisz obawiać się zatem wkuwania teorii, które zapomnisz zaraz po zaliczeniu przedmiotu.

Brak niepotrzebnych „okienek”

Pamiętasz „dziury” w programie na studiach licencjackich lub magisterskich? Jeśli tak, wiesz, jak bardzo bywa to irytujący. Podczas zdalnych studiów podyplomowych nie ma takiego problemu. Nie musisz więc spacerować przez trzy godziny mieście i szukać wolnego miejsca w kawiarniach czy bibliotekach w Kielcach. Na zdalnych studiach w Instytucie Rozwoju Edukacji zajęcia odbywają się tylko w weekendy, zaraz po sobie, dzięki czemu nie musisz niepotrzebnie tracić czasu.

Wysoka jakość edukacji

Na studiach w IRE zapewniamy wysoką jakość edukacji. Dużo zależy jednak od Ciebie. Jeżeli nie będziesz podczas wykładów oglądać filmów, grać w gry czy gotować obiadu, wyniesiesz z nich naprawdę dużo. Potrzebna będzie Ci do tego odrobina determinacji i samokontroli.

Brak barier dla osób z niepełnosprawnościami

Jeśli mieszkasz w Kielcach i jesteś osobą z niepełnosprawnością, wiesz, jak wiele barier musisz na co dzień pokonywać. W przypadku studiów podyplomowych wiele z nich znika, dzięki czemu nie musisz niepotrzebnie się męczyć i korzystać z pomocy innych osób.

Co jeszcze musisz wiedzieć jako słuchacz studiów podyplomowych?

Jako słuchacz zdalnych studiów podyplomowych w Kielcach, musisz wiedzieć, że edukacja w ich ramach trwa tyle, ile na studiach „offline”, a więc dwa, trzy lub cztery semestry. Co więcej, po ich ukończeniu otrzymasz identyczny dyplom jak na studiach stacjonarnych.

Dołącz do nas

Mieszkasz w Kielcach? Dołącz do Instytutu Rozwoju Edukacji i obierz nową drogę kształcenia! Wystarczy odrobina motywacji i dobra organizacja, aby otworzyły się przed Tobą nowe możliwości. Nieważne, czy interesuje Cię logopedia, zarządzanie oświatą czy pedagogika specjalna – u nas z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

 

Zapisz się online

rekrutacja na rok 2023/24 już trwa.

Zapisz się

Zapisz się online

rekrutacja na rok 2023/24 już trwa.

Zapisz się