Rekrutacja LETNIA 2023/24 rozpoczęta!!!
Zapisz się już dziś na wybrane studia!

Wybierz swój wymarzony kierunek i spełnij marzenia o awansie, nowym etapie kariery czy zmianie ścieżki zawodowej!

Dzięki IRE zwiększysz swoje szanse na rynku pracy, zdobędziesz praktyczną wiedzę
i cenne kwalifikacje zawodowe.

Nie zwlekaj z decyzją. Zapisz się już dziś.

Zapisz się Zapisz się
Masz dodatkowe pytania?

Może potrzebujesz więcej informacji na temat naszej oferty lub potrzebujesz pomocy w samym procesie rekrutacyjnym? - wypełnij formularz ONLINE. Nasz pracownik działu rekrutacji skontaktuje się z Tobą i wspólnie znajdziecie rozwiązanie.

Zapytaj
ONLINE
Rekrutacja LETNIA class="kol_pom">2023/24 rozpoczęta!
Zapisz się już dziś na wybrane studia!
Zapisz się już dziś na wybrane studia!

Wybierz swój wymarzony kierunek i spełnij marzenia o awansie, nowym etapie kariery czy zmianie ścieżki zawodowej!

Dzięki IRE zwiększysz swoje szanse na rynku pracy, zdobędziesz praktyczną wiedzę
i cenne kwalifikacje zawodowe.

Nie zwlekaj z decyzją. Zapisz się już dziś.

Masz pytania?

Napisz do nas,

a skontaktuje się z Tobą opiekun kierunku

Zapisz się Zapisz się
Nasi partnerzy:

Marzysz o podniesieniu kwalifikacji zawodowych? A może zależy Ci na zdobyciu innej pracy? Jeśli mieszkasz w Pile, studia podyplomowe z pewnością Ci w tym pomogą. Zajęcia odbywają się online, dzięki czemu nie będą one kolidowały z Twoim harmonogramem pracy. Aby się na nie dostać, konieczne jest jednak ukończenie studiów I stopnia, można mieć za sobą również studia magisterskie. Co jeszcze warto wiedzieć o studiach podyplomowych? Sprawdź.

Dlaczego warto zdecydować się na studia podyplomowe?

Osoby chcące skorzystać z potencjału studiów podyplomowych zyskują niepowtarzalną okazję do poszerzenia swoich horyzontów, bez konieczności uczestniczenia w studiach stacjonarnych.

Dzięki temu można rozwinąć swoje zainteresowania oraz zgłębić wiedzę na tematy, które Cię fascynują, jak również podnieść kompetencje i wznieść swoje umiejętności na zupełnie inny poziom.

W razie potrzeby studia pozwalają zmienić również branżę, umożliwiają też przygotowanie się do potrzeb obecnego rynku pracy. Badania pokazują, że płace absolwentów studiów podyplomowych są średnio większe o 500 zł niż w przypadku osób, które ich nie ukończyły.

Dodajmy, że studia podyplomowe są szczególnie atrakcyjne dla osób, którym zależy na tym, aby móc poświęcać na naukę mniej czasu niż ma to miejsce na studiach magisterskich.

Stanowią one zatem godną uwagi alternatywę, tym bardziej, że na klasycznych studiach często poruszane są ogólne zagadnienia, które tak naprawdę nie przydają się podczas praktyki zawodowej.

Dla porównania studia podyplomowe koncentrują się na specjalistycznych kwestiach, które są istotne z perspektywy przyszłego zawodu.

Jakie kierunki warto ukończyć w ramach studiów podyplomowych?

Jako Instytut Rozwoju Edukacji proponujemy wiele kierunków dla nauczycieli, np. biologię, chemię, fizykę, geografię, historię, język polski, matematykę, muzykę i plastykę, technikę, etykę czy informatykę.

To zatem świetna okazja dla pedagogów (osób posiadających przygotowanie pedagogiczne) do uczenia w szkołach nowego przedmiotu.

Jeśli mieszkasz w Pile, możesz również zapisać się m.in. na takie kierunki, jak psychodietetyka czy zarządzenie biznesem – one również przeznaczone są dla nauczycieli.

Oprócz tego dajemy możliwość rozpoczęcia studiów związanych z pedagogiką specjalną, a więc np. diagnozę i terapię pedagogiczną czy edukację integracyjną i włączającą. Zdobyte w ich ramach umiejętności przydadzą się m.in. w pracy psychologów czy terapeutów.

Warto dodać, że rejestracja na studia jest u nas bardzo prosta: wystarczy wypełnić dane w odpowiednim formularzu na naszej stronie internetowej.

Ile trwają zajęcia w ramach studiów podyplomowych?

Zajęcia prowadzone na studiach podyplomowych trwają zwykle 2, 3 lub 4 semestry.

Zastanawiasz się, jakich nauczycieli możesz się na nich spodziewać? Zazwyczaj przebiegają one pod okiem praktyka, specjalisty z danej dziedziny.

Pod koniec studiów należy również zdać odpowiedni egzamin, aby móc uzyskać świadectwo ukończenia takiej ścieżki edukacji.

Studia podyplomowe – złożenie jakich dokumentów jest konieczne?

Jakie dokumenty trzeba dostarczyć przy zapisie na studia podyplomowe? W przypadku Instytutu Rozwoju Edukacji z pewnością kserokopię dyplomu ukończenia studiów licencjackich, magisterskich lub inżynierskich.

Oprócz tego należy wypełnić kwestionariusz zgłoszeniowy oraz podpisać klauzulę informacyjną, wzór umowy o świadczenie usług edukacyjnych oraz dokument z harmonogramem opłat. Nie mniej istotna jest opłata wpisowa.

Czy obowiązują jeszcze jakieś płatności? Tak, konieczne jest również uiszczenie czesnego.

W przypadku logopedii trzeba również dostarczyć pozytywny wynik badania logopedycznego oraz foniatrycznego lub otolaryngologicznego.

Studia podyplomowe online – czy warto w nich uczestniczyć?

Studia podyplomowe online to świetna okazja do poszerzenia wiedzy bez potrzeby wychodzenia z domu. Oznacza to, że możesz podnosić swoje kompetencje w ulubionej bluzie, ergonomicznym fotelu oraz kubkiem kakao w ręku.

Niezależnie od tego, czy znajdujesz się w Pile, czy też na Hawajach, masz prawo uczyć się razem z nami i brać udział zajęciach, które prowadzone są online.

Jesteś nieśmiały? Rozprasza Cię obecność innych osób? Jeśli tak, jest to idealna opcja również dla Ciebie. Tym bardziej, że w ten sposób nie musisz tracić czasu i pieniędzy na dojazdy (które poświęcasz już i tak najpewniej na dotarcie do pracy).

Ważne jest jedynie to, aby mieć dostęp do internetu oraz urządzenie, które pozwoli Ci korzystać z naszej platformy: laptop, tablet lub nawet i smartfon.

Masz ochotę rozwinąć swoje skrzydła na studiach podyplomowych w Pile? Jeśli tak, serdecznie zapraszamy!

Zapisz się online

rekrutacja na rok 2023/24 już trwa.

Zapisz się

Zapisz się online

rekrutacja na rok 2023/24 już trwa.

Zapisz się






    * - pola wymagane