Rekrutacja ZIMOWA 2024/25 rozpoczęta!!!
Zapisz się już dziś na wybrane studia!

Wybierz swój wymarzony kierunek i spełnij marzenia o awansie, nowym etapie kariery czy zmianie ścieżki zawodowej!

Dzięki IRE zwiększysz swoje szanse na rynku pracy, zdobędziesz praktyczną wiedzę
i cenne kwalifikacje zawodowe.

Nie zwlekaj z decyzją. Zapisz się już dziś.

Zapisz się Zapisz się
Masz dodatkowe pytania?

Może potrzebujesz więcej informacji na temat naszej oferty lub potrzebujesz pomocy w samym procesie rekrutacyjnym? - wypełnij formularz ONLINE. Nasz pracownik działu rekrutacji skontaktuje się z Tobą i wspólnie znajdziecie rozwiązanie.

Zapytaj
ONLINE
Rekrutacja ZIMOWA class="kol_pom">2024/25 rozpoczęta!
Zapisz się już dziś na wybrane studia!
Zapisz się już dziś na wybrane studia!

Wybierz swój wymarzony kierunek i spełnij marzenia o awansie, nowym etapie kariery czy zmianie ścieżki zawodowej!

Dzięki IRE zwiększysz swoje szanse na rynku pracy, zdobędziesz praktyczną wiedzę
i cenne kwalifikacje zawodowe.

Nie zwlekaj z decyzją. Zapisz się już dziś.

Masz pytania?

Napisz do nas,

a skontaktuje się z Tobą opiekun kierunku

Zapisz się Zapisz się
Nasi partnerzy:

Studia podyplomowe przeznaczone są dla absolwentów szkół wyższych. Jeżeli więc masz wykształcenie licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, możesz jak najbardziej w nich uczestniczyć. Jakie kierunki warto w ich ramach ukończyć? Kto może się wybrać na takie studia i co wziąć uwagę przy ich wyborze? Wyjaśniamy.

Studia podyplomowe – jakie kierunki warto na nich studiować?

Jeśli chodzi o studia podyplomowe, warto zwrócić uwagę na kierunki dla nauczycieli oraz pedagogów specjalnych. Ale nie tylko.

Język angielski w wychowaniu przedszkolnym i wczesnoszkolnym

Język angielski w wychowaniu przedszkolnym i wczesnoszkolnym to propozycja dla osób, które chciałyby zgłębić tajniki dydaktyki tego języka, a także zdobyć wiedzę o kulturze oraz historii państw anglojęzycznych.

Integracja sensoryczna

Integracja sensoryczna w mieście Tychy to kierunek, który zapewni Ci kwalifikacje potrzebne do pracy w roli terapeutów SI. Dzięki temu będziesz mógł organizować dzieciom różne aktywności, mające na celu poprawę organizacji wrażeń zmysłowych.

Zarządzanie oświatą

Zarządzanie oświatą w mieście Tychy to z kolei kierunek, który możesz rozpocząć w mieście Tychy i który da Ci kompetencje do zarządzania różnymi placówkami edukacyjnymi. W jego programie są jednak nie tylko zagadnienia związane z administracją, ale również doradztwo zawodowe, etyka zarządzania czy prawo oświatowe.

Edukacja, terapia i wspomaganie osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu

Edukacja, terapia i wspomaganie osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu to kierunek, który pozwala odpowiednio zajmować się dziećmi m.in. z autyzmem atypowym czy zespołem Aspergera.

Kto może wybrać się na studia podyplomowe?

Studia podyplomowe w mieście Tychy można rozpocząć już po ukończeniu studiów I stopnia – licencjackich lub inżynierskich. Jeśli chodzi o wiek studentów, nie ma żadnych ograniczeń. Ważne jedynie, aby dostarczyć dyplom ukończenia studiów, czasem też należy podpisać również różne dokumenty.

Co dają studia podyplomowe?

Tychy to miasto, gdzie edukacja w ramach studiów podyplomowych daje sporo możliwości. Przede wszystkim jest ona świetną formą rozwoju, fantastycznie poszerza również horyzonty zawodowe. Co więcej, pozwala ona również rozwijać własne zainteresowania. Studia podyplomowe idealnie wpisują się również koncepcję „lifelong learning”, a więc uczenia się w trakcie całego życia.

Warto zaznaczyć, że tego typu studia to coś więcej niż szkolenia, ponieważ często dają one uprawnienia do wykonywania określonego zawodu. Wiedza nabyta w ich ramach przydaje się w kontekście kariery zawodowej – dają one również szansę na awans.

Niezależnie od tego, jaki kierunek ukończysz w mieście Tychy, geografię dla nauczycieli, zarządzenie oświatą czy finanse i rachunkowość, otrzymasz finalnie świadectwo ukończenia studiów podyplomowych. Nie otrzymasz jednak żadnego tytuły naukowego, tak jak ma to miejsce na studiach stacjonarnych.

Ile trwa edukacja na studiach podyplomowych? Zwykle od dwóch do czterech semestrów. Informacje na ten temat można znaleźć na stronie placówki naukowej, która Cię interesuje.

Co warto wziąć pod uwagę przy wyborze studiów?

Jeśli już wybrałeś odpowiedni kierunek i zależy Ci na rozpoczęciu nauki, sprawdź najpierw, jaki jest program studiów oraz co trzeba zrobić, aby te studia skończyć. W niektórych przypadkach edukacja kończy się na zaliczeniu kilku przedmiotów, w innych przypadkach trzeba zdać egzaminy lub napisać pracę dyplomową.

W wielu sytuacjach konieczne jest zrealizowanie praktyk (np. przy kierunkach dla nauczycieli czy tych związanych z pracą z dziećmi z zespołem Aspergera czy autyzmem). Przed wyborem studiów weź pod uwagę dostępne formy ich finansowania. Jeśli nie chce tego zrobić pracodawca, możesz skorzystać z programów, które finansowane są ze środków europejskich.

Studia w Instytucie Rozwoju Edukacji

Interesuje Cię edukacja w zakresie studiów podyplomowych i mieszkasz w mieście Tychy? Szukasz odpowiednich kierunków dla nauczycieli? A może interesuje Cię pedagogika specjalna? Niezależnie od tego, na które pytanie odpowiedziałeś „tak”, zainteresuje Cię oferta Instytutu Rozwoju Edukacji.

Dbamy o naszych słuchaczy, dlatego nie musisz uczestniczyć w naszych zajęciach stacjonarnie – wystarczy, że będziesz uczestniczył w wykładach online, które odbywają się w sobotę oraz niedzielę. Dzięki temu, że nie musisz opuszczać domu, nie będziesz musiał ponosić dodatkowych nakładów finansowych ani organizować opieki nad dzieckiem.

Na jednym z kierunków cała edukacja odbywa się hybrydowo, co oznacza, że czasem trzeba uczestniczyć w zajęciach na miejscu. Należy wówczas przyjeżdżać do Katowic, a miejscowość ta leży przecież stosunkowo niedaleko od Tych.

Nasza strona internetowa pozostaje do Państwa dyspozycji. W zakładce „Oferta” znajdziesz solidną dawkę informacji o tym, jakie kierunki oferujemy, czego się na w ich ramach nauczysz oraz dla kogo są one przeznaczone. Dziękujemy z góry za zainteresowanie naszą ofertą. W razie potrzeby prosimy również o kontakt telefoniczny – chętnie opowiemy Ci więcej o naszych studiach.

Zapisz się online

rekrutacja na rok 2024/25 już trwa.

Zapisz się

Zapisz się online

rekrutacja na rok 2024/25 już trwa.

Zapisz się


    * - pola wymagane