Rekrutacja LETNIA 2023/24 rozpoczęta!!!
Zapisz się już dziś na wybrane studia!

Wybierz swój wymarzony kierunek i spełnij marzenia o awansie, nowym etapie kariery czy zmianie ścieżki zawodowej!

Dzięki IRE zwiększysz swoje szanse na rynku pracy, zdobędziesz praktyczną wiedzę
i cenne kwalifikacje zawodowe.

Nie zwlekaj z decyzją. Zapisz się już dziś.

Zapisz się Zapisz się
Masz dodatkowe pytania?

Może potrzebujesz więcej informacji na temat naszej oferty lub potrzebujesz pomocy w samym procesie rekrutacyjnym? - wypełnij formularz ONLINE. Nasz pracownik działu rekrutacji skontaktuje się z Tobą i wspólnie znajdziecie rozwiązanie.

Zapytaj
ONLINE
Rekrutacja LETNIA class="kol_pom">2023/24 rozpoczęta!
Zapisz się już dziś na wybrane studia!
Zapisz się już dziś na wybrane studia!

Wybierz swój wymarzony kierunek i spełnij marzenia o awansie, nowym etapie kariery czy zmianie ścieżki zawodowej!

Dzięki IRE zwiększysz swoje szanse na rynku pracy, zdobędziesz praktyczną wiedzę
i cenne kwalifikacje zawodowe.

Nie zwlekaj z decyzją. Zapisz się już dziś.

Masz pytania?

Napisz do nas,

a skontaktuje się z Tobą opiekun kierunku

Zapisz się Zapisz się
Nasi partnerzy:

Jeżeli mieszkasz we Włocławku lub po prostu w województwie kujawsko-pomorskim,

Studia podyplomowe – Włocławek. Jaki kierunek wybrać?

Jakie studia podyplomowe we Włocławku wybrać? Oto przykładowe kierunki:

Jak widzisz, wiele z nich przeznaczonych jest dla pedagogów oraz nauczycieli.

Oligofrenopedagogika (edukacja i rehabilitacja osób niepełnosprawnością intelektualną)

Edukacja i rehabilitacja osób niepełnosprawnością intelektualną to kierunek, w ramach którego słuchacze we Włocławku uczą się pracować z dziećmi i młodzieżą z oligofrenią.

Dotyczy to nie tylko edukacji szkolnej, takie osoby organizują później także różnego rodzaju zajęcia rewalidacyjne.

Edukacja, wspomaganie i terapia osób ze spektrum autyzmu

Edukacja, wspomaganie i terapia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu we Włocławku to kierunek przeznaczony przede wszystkim dla pedagogów i oligofrenopedagogów, którzy pragną zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy.

Po ich ukończeniu bez problemu będziesz diagnozował m.in. dzieci z zespołem Aspergera.

Surdopedagogika (edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością słuchową)

Istnieją różne rodzaje niepełnosprawności. Jedną z nich jest właśnie niepełnosprawność słuchowa. Jeśli chcesz pracować z osobami, które się z nią borykają, warto ukończyć surdopedagogikę.

Pozwolą Ci one diagnozować dzieci z wadami słuchu, projektować i ewaluować rewalidację indywidualną, a także pracować w roli nauczyciela we Włocławku, w szkołach przeznaczonych dla dzieci, które nie słyszą lub słabo słyszą.

Integracja sensoryczna (sensoryczna diagnoza i terapia dzieci)

Dzięki studiom na tym kierunku staniesz się specjalistą w dziedzinie integracji sensorycznej.

Edukacja na tym kierunku pozwoli Ci planować działania w ramach pracy z dziećmi, które zmagają się z zaburzeniami rozwojowymi oraz ruchowymi. Będziesz mógł przygotowywać różnego rodzaju programy terapeutyczne oraz prowadzić samą terapię.

Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka

We Włocławku można nabyć cenne umiejętności również na kierunku wczesne wspomaganie rozwoju dziecka.

Po ukończeniu takich studiów podyplomowych będziesz wspierać nie tylko dzieci, ale też współpracował z całą ich rodziną, a także planować rozwój i uczelnie się dziecka.

Diagnoza i terapia pedagogiczna

Na tego typu studiach podyplomowych dowiesz się sporo o psychopedagogicznych podstawach diagnozy i terapii.

Zyskasz umiejętności w zakresie rozpoznawania różnego rodzaju zaburzeń u dzieci oraz nauczysz się, jakie kroki należy w takich sytuacjach podejmować.

Przygotowanie pedagogiczne

Ukończyłeś historię, matematykę lub fizykę, ale nie możesz być nauczycielem? Wystarczy, że ukończysz przygotowanie pedagogiczne.

Zajęcia w ramach tego kierunku poświęcone są głównie dydaktyce, dzięki czemu nauczysz się rozbudzać ciekawość dzieci i je inspirować.

Nauczanie języka angielskiego w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

Marzy Cię się nauczanie języka angielskiego w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej? Wystarczy, że zdecydujesz się na kierunek o tej lub bardzo podobnej nazwie.

Studia podyplomowe tego typu przygotowują do prowadzenia zajęć z języka obcego dla małych dzieci.

Wychowanie do życia w rodzinie

Słuchaczom tego kierunku, mieszkającym we Włocławku, przekazywana jest wiedza z zakresu przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie.

W jego programie znajdują się m.in. takie zagadnienia, jak np. przemiany rodziny na przełomie XX i XXI wieku, biomedyczne aspekty rozwoju człowieka czy wprowadzenie do seksuologii.

Edukacja dla bezpieczeństwa

Studia podyplomowe na kierunku edukacja dla bezpieczeństwa mają przygotowywać do nauczania tego przedmiotu. Ten z kolei poświęcony jest zasadom zachowywania się w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu.

W programie jest wiele potrzebnych tematów, takich jak np. przeciwdziałanie przemocy w szkole, terenoznawstwo czy bezpieczeństwo i ochrona danych osobowych.

Zarządzanie oświatą

Zarządzanie oświatą przygotowują do objęcia stanowisk w placówkach oświatowych wykwalifikowaną kadrę menedżerską.

To idealne studia podyplomowe we Włocławku dla osób, które chcą objąć stanowiska dyrektorów, wicedyrektorów lub inne funkcje kierownicze w oświacie.

Biznes i zarządzanie

Być może wiesz, że niedługo w szkołach podstawy przedsiębiorczości zostaną zastąpione innym przedmiotem, takim jak zarządzanie projektami.

Jego program spodoba się jednak nie tylko nauczycielom, ale również przedsiębiorcom. Zarządzanie projektami, system podatkowy i ubezpieczeniowy, podstawy finansów i bankowości – to dopiero początek tematów, jakie zostaną w ramach tego kierunku poruszone.

Dlaczego warto rozpocząć zdalne studia podyplomowe we Włocławku?

Zdalne studia podyplomowe wiążą się z szeroką paletą korzyści. Mimo że taka forma nauki wciąż budzi kontrowersje, decyduje się na nią coraz większa liczba osób.

Wiele z nich nie jest w stanie studiować w trybie stacjonarnym, np. w wyniku wiele obowiązków. Tymczasem zdalne studia podyplomowe we Włocławku pozwalają łączyć naukę z życiem zawodowym oraz rodzinnym.

Na ukończenie studiów podyplomowych we Włocławku decydują się również często osoby, którym zależy na awansie. Warto zaznaczyć, że niektórzy pracodawcy decydują się na finansowanie im szkoleń czy właśnie omawianej przez nas formy edukacji, ponieważ wiąże się to dla nich z doraźnymi korzyściami. Dlatego, jeśli rozważasz studia podyplomowe, dobrze jest zapytać szefa, czy byłaby taka możliwość – no chyba że zamierzasz kształcić się po to, aby zmienić zawód.

Zdalne podyplomowe studia we Włocławku to świetne rozwiązanie również dla osób, którym zależy na oszczędnościach finansowych. Stacjonarne studia wiążą się bowiem nie tylko z dojazdami, ale często również z wynajmowaniem pokoju na weekend, a nawet z koniecznością przeprowadzki.

Inne zalety zdalnych studiów podyplomowych we Włocławku to:

Studia podyplomowe pozwalają zyskać przewagę konkurencyjną na rynku pracy we Włocławku – bez względu na to, czy studiujesz edukację wspomaganie i terapię osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, czy też logopedię. Nierzadko na naukę w tym trybie decydują się również studenci, którzy mają już wykształcenie wyższe, ale woleliby się na wszelki wypadek dokształcić w nieco inny kierunku.

Co więcej, obecnie brakuje obecnie nauczycieli (m.in. właśnie we Włocławku), a w Instytucie Rozwoju Edukacji oferujemy szeroki wachlarz kierunków pozwalających uczyć wielu przedmiotów.

Chcesz dowiedzieć się więcej o ofercie Instytutu Rozwoju Edukacji? Wejdź na naszą stronę lub zadzwoń na numer +48 503 598 494. Czekamy na kontakt z Twojej strony!

 

Zapisz się online

rekrutacja na rok 2023/24 już trwa.

Zapisz się

Zapisz się online

rekrutacja na rok 2023/24 już trwa.

Zapisz się