Rekrutacja LETNIA 2023/24 rozpoczęta!!!
Zapisz się już dziś na wybrane studia!

Wybierz swój wymarzony kierunek i spełnij marzenia o awansie, nowym etapie kariery czy zmianie ścieżki zawodowej!

Dzięki IRE zwiększysz swoje szanse na rynku pracy, zdobędziesz praktyczną wiedzę
i cenne kwalifikacje zawodowe.

Nie zwlekaj z decyzją. Zapisz się już dziś.

Zapisz się Zapisz się
Masz dodatkowe pytania?

Może potrzebujesz więcej informacji na temat naszej oferty lub potrzebujesz pomocy w samym procesie rekrutacyjnym? - wypełnij formularz ONLINE. Nasz pracownik działu rekrutacji skontaktuje się z Tobą i wspólnie znajdziecie rozwiązanie.

Zapytaj
ONLINE
Rekrutacja LETNIA class="kol_pom">2023/24 rozpoczęta!
Zapisz się już dziś na wybrane studia!
Zapisz się już dziś na wybrane studia!

Wybierz swój wymarzony kierunek i spełnij marzenia o awansie, nowym etapie kariery czy zmianie ścieżki zawodowej!

Dzięki IRE zwiększysz swoje szanse na rynku pracy, zdobędziesz praktyczną wiedzę
i cenne kwalifikacje zawodowe.

Nie zwlekaj z decyzją. Zapisz się już dziś.

Masz pytania?

Napisz do nas,

a skontaktuje się z Tobą opiekun kierunku

Zapisz się Zapisz się
Nasi partnerzy:

Pragniesz poprawić swoje kwalifikacje oraz poszerzyć horyzonty? Pomogą Ci w tym odpowiednio dobrane studia podyplomowe, które stają się coraz bardziej popularne i to u osób w różnym wieku. Jeśli Twoim miejscem zamieszkania jest Zielona Góra, możesz dodatkowo kształcić się online i wybrać jeden z kierunków oferowany przez Instytut Rozwoju Edukacji.

Kwalifikacyjne studia podyplomowe w Zielonej Górze – dlaczego się warto na nie zdecydować?

Możliwość zdobycia kwalifikacji

Oferta studiów podyplomowych w Zielonej Górze nie jest szczególnie bogata, dlatego postanowiliśmy wyjść osobom mieszkającym w tym mieście na przeciw i zaproponować studia podyplomowe, które dają nowe kwalifikacje słuchaczom np. do uczenia języka polskiego czy muzyki i plastyki. A może interesuje Cię wychowanie do życia w rodzinie? Taki kierunek również znajdziesz w naszej ofercie.

Ale do rzeczy. Studia kwalifikacyjne różnią się one od studiów podyplomowych doskonalących przede wszystkim tym, że te drugie dostarczają jedynie pewną wiedzę na dany temat, a nie dają uprawnień do wykonywania określonego zawodu.

Szansa na przebranżowienie się i zdobycie nowej specjalizacji

Jeśli mieszkasz w Zielonej Górze, studia podyplomowe mogą być również okazją do zdobycia nowej specjalizacji lub nawet przebranżowienia się.

Jeżeli na razie interesowała Cię np. edukacja przedszkolna, a teraz wolisz uczyć w szkole, zdecydowanie warto rozpocząć właśnie studia podyplomowe.

W sytuacji, gdy dotychczas kierowałeś przedsiębiorstwem produkcyjnym i zajmowało Cię projektowanie konstrukcji lub różnego rodzaju technologii, a teraz nagle zapragnąłeś być logopedą, nasze studia również stoją przed Tobą otworem. Jeżeli nie chcesz tracić życia na wykonywanie zawodu, którego nie lubisz, idealnie trafiłeś.

Możliwość zdobycia nowej pracy i pogłębienie posiadanej wiedzy

Studia podyplomowe w takiej miejscowości, jak Zielona Góra, pozwalają naszym absolwentom zdecydowanie lepiej odnaleźć się na rynku pracy.

Co więcej, takie kierunki, jak np. edukacja, wspomaganie i terapia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, mogą pomóc pogłębić posiadaną już wiedzę oraz uaktualnić posiadane już wiadomości np. nauczycielom, psychologom, logopedom czy fizjoterapeutom.

Absolwenci takich studiów podyplomowych mogą też zdobyć całkowicie nowe umiejętności i w konsekwencji prowadzić zajęcia dla osób z wspomnianymi problemami.

Szansa na zdobycie awansu

Pragniesz uzyskać awans? Jeśli tak, nasze studia podyplomowe są również dla Ciebie. Przykładowo możesz wybrać u nas taki kierunek, jak zarządzanie oświatą, i pracować w kuratorium, a nie w szkole. A to często wiąże się z wyższym wynagrodzeniem.

Jak pokazują badania, absolwenci studiów podyplomowych zarabiają więcej średnio o 500-700 zł od osób, które ich nie ukończyły.

Gdyby patrzeć tylko na to kryterium, okazałoby się, że jest to lepsza inwestycja niż doktorat.

I to niezależnie od tego, czy mieszka się w Zielonej Górze czy w zupełnie inncych miejscowościach.

Samorozwój i samorealizacja

Jeżeli zależy Ci na samorozwoju i realizacji osobistych pasji np. w dziedzinie pedagogiki specjalnej, nasze studia również przypadną Ci do gustu.

Praktyka pokazuje jednak, że najczęściej na nasze zajęcia online „przychodzą” osoby, które mają po prostu konkretne plany zawodowe.

Brak rygorystycznej rekrutacji

Co więcej, w Instytucie Rozwoju Edukacji przyszli słuchacze nie przechodzą rygorystycznej rekrutacji.

Jeżeli mają odpowiednie wykształcenie (o czym piszemy niżej), po złożeniu odpowiednich dokumentów oraz uiszczeniu płatności stają się po prostu „uczestnikami” naszych studiów.

Warto zaznaczyć, że przypadku wielu kierunków trzeba posiadać jednak na wstępie kwalifikacje pedagogiczne, a jeśli ich nie masz, możesz je również nabyć na naszej uczelni.

Co jest konieczne do tego, aby rozpocząć studia podyplomowe? Zielona Góra

Aby rozpocząć studia podyplomowe w Zielonej Górze, trzeba mieć tytuł licencjata, magistra lub inżyniera, a więc ukończone studia pierwszego lub drugiego stopnia.

Czy potrzebujesz jakichś specjalnych kwalifikacji? To już zależy od wybranego przez Ciebie kierunku.

Zanim zaczniesz studia w Instytucie Rozwoju Edukacji, musisz też dostarczyć swój dyplom oraz podpisać kilka dokumentów, w tym umowę o świadczeniu usług edukacyjnych czy też kwestionariusz zgłoszeniowy.

Ile trwają nasze studia podyplomowe? Czym się wyróżniają?

Ile trwają nasze studia podyplomowe? Zwykle 2, 3 lub 4 semestry. Jednak już pierwszy semestr wypełniony jest porządną dawką wiedzy – nie prowadzimy przedmiotów ogólnych czy wprowadzających, liczy się dla nas przede wszystkim praktyka

Nasza uczelnia dba również o same kadry. Edukacja przebiega u nas pod okiem specjalistów w danej dziedzinie, a nie przypadkowych osób, które chcą sobie dorobić. I to niezależnie od tego, czy studiujesz wychowanie dożycia w rodzinie, czy integrację sensoryczną.

Kto decyduje się na studia podyplomowe?

Analiza danych pokazuje, że na ukończenie studiów podyplomowych decydują się głównie osoby od 25 do 35 roku życia. Najmniejszy odsetek stanowią z kolei słuchacze, którzy ukończyli 50 lat, choć taki również można znaleźć na uczelniach.

Co więcej, okazuje się, że na studia podyplomowe decydują się głównie kobiety. Najczęściej decydują się one na kierunki pedagogiczne (które oferuje też nasza uczelnia), a także te oferowane przez uniwersytety medyczne oraz wyższe szkoły morskie.

Zdecydowanie rzadziej kobiety decydują się na studia na wyższych uczelniach technicznych.

Zapisz się online

rekrutacja na rok 2023/24 już trwa.

Zapisz się

Zapisz się online

rekrutacja na rok 2023/24 już trwa.

Zapisz się