Wybierz swój wymarzony kierunek i spełnij marzenia o awansie, nowym etapie kariery czy zmianie ścieżki zawodowej!
Dzięki INE zwiększysz swoje szanse na rynku pracy, zdobędziesz praktyczną wiedzę
i cenne kwalifikacje zawodowe.
Nie zwlekaj z decyzją. Zapisz się już dziś.
Edukacja, wspomaganie i terapia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu jest elementem pracy rewalidacyjnej z dziećmi, u których zdiagnozowano między innymi autyzm, zespół Aspergera, autyzmu atypowego, dziecięcych zaburzeń dezintegracyjnych i całościowych zaburzeń rozwoju. Studia pozwalają nabyć wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie prowadzenia terapii i edukacji u osób wysoko-funkcyjnych. Zakres programowy wspiera na poziomie zdobycia nowych umiejętności w zakresie właściwej komunikacji i współpracy ze środowiskiem rodzinnym i wychowawczym podopiecznych posiadających autyzm.
Studia przeznaczone dla nauczycieli oraz innych osób z wykształceniem wyższym, którzy pracują lub planują pracę z osobami z autyzmem i Zespołem Aspergera. Ukończenie studiów poszerzy kwalifikacje pedagogów, psychologów, logopedów, nauczycieli, pracowników poradni psychologicznych.
Celem studiów jest przygotowanie do realizowania wspomagania rozwoju dzieci i osób z autyzmem oraz szeroko rozumianym spektrum autyzmu. Studia podyplomowe z zakresu autyzmu przygotowują również do objęcia kompetentnego wspomagania rodzin osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Program studiów obejmuje treści kształcenia, których realizacja umożliwi uczestnikom nabycie wiedzy, umiejętności i postaw realizujących potrzeby i możliwości rozwojowe dzieci z autyzmem, współpracę z ich środowiskiem wychowawczym oraz innymi specjalistami. Uzyskane kompetencje dają możliwość pracy na stanowisku nauczyciela wspomagającego dla dzieci z szeroko rozumianym spektrum autyzmu.
do pracy z osobami wykazującymi cechy z zakresu spektrum autyzmu.
Absolwenci otrzymają Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych wydane przez uczelnię, zgodnie z Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 września 2018 r. w sprawie dokumentów wydawanych w związku z przebiegiem lub ukończeniem studiów podyplomowych i kształcenia specjalistycznego (Dz.U. 2018 poz. 1791).
Praktyki podlegają zaliczeniu (obowiązkowo).
Absolwenci otrzymują, zgodnie ze wzorem ministerialnym, świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu.