Wybierz swój wymarzony kierunek i spełnij marzenia o awansie, nowym etapie kariery czy zmianie ścieżki zawodowej!
Dzięki IRE zwiększysz swoje szanse na rynku pracy, zdobędziesz praktyczną wiedzę
i cenne kwalifikacje zawodowe.
Nie zwlekaj z decyzją. Zapisz się już dziś.
Psychologia kryzysu i interwencji kryzysowej to kierunek pozwalający na przygotowanie merytoryczne w zakresie rozpoznania rodzajów kryzysów i oceny z nim związanych ryzyk, opracowywania strategii świadczenia pomocy, właściwego koordynowania pomocą niesioną w zakresie interwencji problemów i dysfunkcji w rodzinie, w pracy zawodowej, jak i w życiu osobistym człowieka.
Studia przeznaczone są głównie dla absolwentów m.in. psychologii, pedagogiki, medycyny, resocjalizacji, socjologii, prawa, bezpieczeństwa wewnętrznego, jak i dla pracowników oświaty, pracowników jednostek mundurowych i pomocy społecznej, policjantów, strażników miejskich, pracowników służby zdrowia.
Studia przygotowują kandydatów do pracy w ośrodkach interwencji kryzysowej, policji, straży miejskiej, hospicjach, szpitalach, zakładach poprawczych, a także zakładach karnych, jak również policyjnych izbach dziecka i szkołach.
Studia o kierunku Psychologii kryzysu i interwencji kryzysowej mają za zadanie kształtowanie umiejętnego stosowania natychmiastowej pomocy psychologicznej i technik rozwiązywania konfliktów, prewencji kryzysowej, komunikacji interpersonalnej.
Zakres studiów obejmuje przedmioty dotyczące między innymi podstaw prawnych interwenta kryzysowego, elementów psychiatrii, etyki zawodowej, psychologii klinicznej, elementów psychoterapii. Studia te pozwolą na właściwe rozpoznawanie rodzajów kryzysów i ich znaczenie w życiu ludzi, postawienie trafnej diagnozy u osób zgłaszających się o pomoc w zakresie interwencji kryzysowej, umiejętne zastosowanie sześcioetapowego modelu przebiegu interwencji kryzysowej, a także na stosowanie społecznej prewencji kryzysowej.
Studia podyplomowe Psychologii kryzysu i interwencji kryzysowej przygotowują słuchaczy do przeciwdziałania kryzysowi u pacjentów, problemom i różnego pochodzenia stresom, a także wspierać ich właściwa terapią, jako niefarmakologiczną formą leczenia.
Psychologia kryzysu
Psychopatologia
Metody pracy w interwencji kryzysowej
Kryzysy osobiste i pomaganie w kryzysie
Trauma. Interwencja i pomoc psychologiczna w przypadku wystąpienia traumy i jej konsekwencji
Dialog motywujący w interwencji kryzysowej
Prawne i etyczne aspekty interwencji kryzysowej
Interwencja kryzysowa według modelu ICISF
Psychoterapia
Interwencja i przeciwdziałanie przemocy
Interwencja kryzysowa w sytuacji zagrożenia kryzysem suicydalnym
Interwencja kryzysowa wobec choroby – praca z osobą i rodziną
Interwencja kryzysowa w sytuacji straty, śmierci i żałoby
Interwencja kryzysowa w kryzysie uzależnień
Interwencja kryzysowa w sytuacji katastrof, kryzysów i zagrożeń
Mediacje i negocjacje
Techniki releksacji i redukcji stresu
Zarzadzanie kryzysowe
Interwencja kryzysowa w praktyce – case study
Absolwenci otrzymują, zgodnie ze wzorem ministerialnym, świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Uczelni Nauk Społecznych w Łodzi.