Wybierz swój wymarzony kierunek i spełnij marzenia o awansie, nowym etapie kariery czy zmianie ścieżki zawodowej!
Dzięki IRE zwiększysz swoje szanse na rynku pracy, zdobędziesz praktyczną wiedzę
i cenne kwalifikacje zawodowe.
Nie zwlekaj z decyzją. Zapisz się już dziś.
Psychologia sportu to dział psychologii zajmujący się głównie szeroko rozumianymi aspektami budowania umiejętności mentalnych i psychologicznych, w celu poprawy osiągnięć sportowych prowadzonych w ten sposób osób trenujących różne dyscypliny sportowe. To również szereg technik pozwalających na budowaniu rozwoju osobistego sportowców i kształtowania ich pozytywnego wizerunku, a także wsparcia psychologicznego w trakcie zawodów sportowych.
Psychologia sportu pozwala na kontrolę emocjonalną, co ma przełożenie bezpośrednio na wydajność zawodnika.
Absolwenci studiów psychologii sportu posiadają kwalifikacje i wiedzę do pracy jako instruktorzy sportowi, trenerzy, działacze sportowi, a także pracownicy w ośrodkach sportu i rekreacji, ośrodkach olimpijskich, ośrodkach promocji zdrowia, centrach rehabilitacji, stowarzyszeniach sportowych, klubach sportowych, sanatoriach, animatorzy sportowi. Absolwenci, którzy ukończyli wcześniej kierunek psychologii mogą również pracować w zespołach szkoleniowych jako psycholodzy sportowi.
Zdobyta wiedza z zakresu studiów z psychologii sportu pozwala na motywowanie sportowca w jego wyznaczonych celach przy pomocy odpowiednich technik motywacyjnych, wzmacniania pewności siebie, oraz umiejętnego koncentrowania zawodnika. To również rozwijanie komunikacji pomiędzy zawodnikami i trenerami, a także wyzwalanie potencjału, a także wspomaganie procesu rehabilitacji.
Praktyczne zajęcia w trakcie studiów pozwolą na zapoznanie się z różnymi aspektami treningów sportowych, przy uwzględnieniu specyfiki dyscypliny sportowej i możliwości konkretnego sportowca zarówno fizycznych, jak i psychicznych, a także pracy trenera sportowego i jego wpływu emocjonalnego na zawodników, wpływu stresu i jego obniżanie za pomocą treningu antystresowego. Zakres programowy studiów obejmuje między innymi treningu mentalnego, psychologii sportu, budowania relacji interpersonalnych w sporcie, czy neuropsychologii i elementów medycy sportowej.
Psychologia rozwojowa
Psychologia sportu
Relacje interpersonalne w sporcie
Trening mentalny
Sport i kultura fizyczna
Dietetyka i sposób żywienia w sporcie
Medycyna sportowa
Teoria i praktyka treningu sportowego
Diagnoza psychologiczna w kulturze fizycznej
Metody pracy psychologicznej
Kinezypsychoprofilaktyka w pracy z dziećmi i młodzieżą
Psychologia treningu sportowego
Budowanie i prowadzenie zespołu sportowego
Fizjoterapia i rehabilitacja
Psychologia motywacji
Warsztat pracy psychologa sportu
Praktyczna psychologia sportu
Brak praktyk
Absolwenci otrzymują, zgodnie ze wzorem ministerialnym, świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Uczelni Nauk Społecznych w Łodzi.