Rekrutacja zimowa 2023/24 rozpoczęta!!!
Zapisz się już dziś na wybrane studia!

Wybierz swój wymarzony kierunek i spełnij marzenia o awansie, nowym etapie kariery czy zmianie ścieżki zawodowej!

Dzięki IRE zwiększysz swoje szanse na rynku pracy, zdobędziesz praktyczną wiedzę
i cenne kwalifikacje zawodowe.

Nie zwlekaj z decyzją. Zapisz się już dziś.

Zapisz się
Masz dodatkowe pytania?

Może potrzebujesz więcej informacji na temat naszej oferty lub potrzebujesz pomocy w samym procesie rekrutacyjnym? - wypełnij formularz ONLINE. Nasz pracownik działu rekrutacji skontaktuje się z Tobą i wspólnie znajdziecie rozwiązanie.

Zapytaj
ONLINE
Rekrutacja zimowa class="kol_pom">2023/24 rozpoczęta!
Zapisz się już dziś na wybrane studia!
Zapisz się już dziś na wybrane studia!

Wybierz swój wymarzony kierunek i spełnij marzenia o awansie, nowym etapie kariery czy zmianie ścieżki zawodowej!

Dzięki IRE zwiększysz swoje szanse na rynku pracy, zdobędziesz praktyczną wiedzę
i cenne kwalifikacje zawodowe.

Nie zwlekaj z decyzją. Zapisz się już dziś.

Masz pytania?

Napisz do nas,

a skontaktuje się z Tobą opiekun kierunku

Zapisz się
Nasi partnerzy:

Warning: array_pop() expects parameter 1 to be array, bool given in /home/platne/serwer100628/public_html/ire-studia.edu.pl/wp-content/themes/ine/single-studia-podyplomowe.php on line 4
Strona główna / Oferta / Studia podyplomowe / / Psychologia transportu
Studia podyplomowe
Ilość godzin zajęć: 245 h
Tryb studiów: tradycyjny lub hybrydowy
Ilość semestrów: 2
Forma zaliczenia: Case study/rozmowa egzaminacyjna
Opłaty
Czesne za całe studia 4900 zł
Wpisowe 80 zł
Studia podyplomowe (zapoznaj się z ofertą tej specjalności)

Psychologia transportu

kategoria:

Informacje ogólne o kierunku studiów

Rozwiń Zwiń

Psychologia transportu to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się dziedzina nauki, pozwalająca na pogłębienie wiedzy w zakresie psychologicznych aspektów zachowań uczestników ruchu drogowego oraz mechanizmów funkcjonujących w ramach bezpieczeństwa tego ruchu. Ukończenie studiów podyplomowych z zakresu Psychologii Transportu pozwala na zdobycie podstaw do uzyskania przez psychologów uprawnień do prowadzenia badań psychologicznych i wydawania w tym zakresie orzeczeń kwalifikujących do prowadzenia określonych pojazdów i typów urządzeń.


Dla kogo jest ten kierunek studiów?

Rozwiń Zwiń

Absolwenci psychologii transportu będą mogli pracować w obszarze bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym policji, straży pożarnej, w firmach zajmujących się spedycją i logistyką. Dyplomowani psychologowie mogą przeprowadzać psychotesty kierowców zawodowych.


Cele kierunku

Rozwiń Zwiń

Celem studiów podyplomowych jest praktyczne przygotowanie słuchaczy do umiejętnego i trafnego diagnozowania kierowców, w tym również przy zastosowaniu testów psychologicznych. W trakcie zajęć uczestnicy będą mogli zapoznać się z technikami opartymi na psychologii klinicznej, psychiatrii oraz medycyny pracy, pozwalającymi na budowanie i kształtowania właściwych postaw uczestników ruchu drogowego.

Jednym z wymogów uzyskania uprawnień do prowadzenia badań osób kierujących pojazdami wydawanych przez Marszałka Województwa jest ukończenie studiów podyplomowych, a zakres programowy studiów psychologii transportu jest podwaliną do zdobycia przez absolwentów formalnego uprawnienia do prowadzenia badań psychologicznych.
Zakres programowy studiów obejmuje między innymi neuropsychologię, elementy medycyny pracy, a także zajęcia z psychologii poznawczej i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Studenci zdobędą umiejętności w zakresie stosowania metod psychologicznych do badania kierowców, operatorów maszyn, egzaminatorów oraz motorniczych. Absolwenci, dzięki wiedzy nabytej podczas studiów zajęć będą posługiwali się normami oraz analizowali uzyskane wyniki badań, a także formułowali orzeczenia na potrzeby orzecznictwa.


Co zyskasz?

Rozwiń Zwiń
  • Wiedzę, umiejętności i kompetencje pozwalające na efektywną działalność w przestrzeni psychologii transportu.
  • Studia umożliwiają, według wytycznych ustawowych, możliwość ubiegania się o formalne uprawnienia do prowadzenia badań psychologicznych w zakresie psychologii transportu. Uprawnienia do badania osób kierujących pojazdami wydawane są przez Marszałka Województwa po spełnieniu wymogów formalnych, m.in. ukończenia studiów podyplomowych z zakresu psychologii transportu.
  • Świadectwo studiów podyplomowych powierdzające zdobyte kompetencje.

Program kierunku

Rozwiń Zwiń

Program studiów zorientowany jest na zagadnieniach teoretycznych z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i psychologii transportu, jak również elementach praktycznego przegotowania z uwzględnieniem elementów psychologii i medycyny pracy, psychologii klinicznej, psychologii osobowości, psychologii poznawczej, neuropsychologii i dziedzin pokrewnych, prawa, przedsiębiorczości i promocji wraz z praktycznym ujęciem procesów prowadzenia pojazdów.


Praktyki

Rozwiń Zwiń

Brak praktyk


Dokumenty do pobrania

Rozwiń Zwiń

Jak wygląda świadectwo, które otrzymasz?

Rozwiń Zwiń

Absolwenci otrzymują, zgodnie ze wzorem ministerialnym, świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Uczelni Nauk Społecznych w Łodzi.


Najczęściej zadawane pytania
Wróć

Zapisz się online

rekrutacja na rok 2023/24 już trwa.

Zapisz się