Rekrutacja LETNIA 2023/24 rozpoczęta!!!
Zapisz się już dziś na wybrane studia!

Wybierz swój wymarzony kierunek i spełnij marzenia o awansie, nowym etapie kariery czy zmianie ścieżki zawodowej!

Dzięki IRE zwiększysz swoje szanse na rynku pracy, zdobędziesz praktyczną wiedzę
i cenne kwalifikacje zawodowe.

Nie zwlekaj z decyzją. Zapisz się już dziś.

Zapisz się Zapisz się
Masz dodatkowe pytania?

Może potrzebujesz więcej informacji na temat naszej oferty lub potrzebujesz pomocy w samym procesie rekrutacyjnym? - wypełnij formularz ONLINE. Nasz pracownik działu rekrutacji skontaktuje się z Tobą i wspólnie znajdziecie rozwiązanie.

Zapytaj
ONLINE
Rekrutacja LETNIA class="kol_pom">2023/24 rozpoczęta!
Zapisz się już dziś na wybrane studia!
Zapisz się już dziś na wybrane studia!

Wybierz swój wymarzony kierunek i spełnij marzenia o awansie, nowym etapie kariery czy zmianie ścieżki zawodowej!

Dzięki IRE zwiększysz swoje szanse na rynku pracy, zdobędziesz praktyczną wiedzę
i cenne kwalifikacje zawodowe.

Nie zwlekaj z decyzją. Zapisz się już dziś.

Masz pytania?

Napisz do nas,

a skontaktuje się z Tobą opiekun kierunku

Zapisz się Zapisz się
Nasi partnerzy:
Strona główna / Oferta / Studia podyplomowe / / Psychologia kryzysu i interwencji kryzysowej
Studia podyplomowe
Ilość godzin zajęć: 240 h
Tryb studiów: tradycyjny lub hybrydowy
Ilość semestrów: 2
Forma zaliczenia: Case study/rozmowa egzaminacyjna
Opłaty
Czesne za całe studia 3900 zł
Opłata miesięczna
Wpisowe 80 zł
Informacje dodatkowe:
Charakter studiów Kwalifikacyjne
Studia podyplomowe (zapoznaj się z ofertą tej specjalności)

Psychologia kryzysu i interwencji kryzysowej

kategoria:

Informacje ogólne o kierunku studiów

Rozwiń Zwiń

Psychologia kryzysu i interwencji kryzysowej to kierunek pozwalający na przygotowanie merytoryczne w zakresie rozpoznania rodzajów kryzysów i oceny z nim związanych ryzyk, opracowywania strategii świadczenia pomocy, właściwego koordynowania pomocą niesioną w zakresie interwencji problemów i dysfunkcji w rodzinie, w pracy zawodowej, jak i w życiu osobistym człowieka.


Dla kogo jest ten kierunek studiów?

Rozwiń Zwiń

Studia przeznaczone są głównie dla absolwentów m.in. psychologii, pedagogiki, medycyny, resocjalizacji, socjologii, prawa, bezpieczeństwa wewnętrznego, jak i dla pracowników oświaty, pracowników jednostek mundurowych i pomocy społecznej, policjantów, strażników miejskich, pracowników służby zdrowia.

Studia przygotowują kandydatów do pracy w ośrodkach interwencji kryzysowej, policji, straży miejskiej, hospicjach, szpitalach, zakładach poprawczych, a także zakładach karnych, jak również policyjnych izbach dziecka i szkołach.


Cele kierunku

Rozwiń Zwiń

Studia o kierunku Psychologii kryzysu i interwencji kryzysowej mają za zadanie kształtowanie umiejętnego stosowania natychmiastowej pomocy psychologicznej i technik rozwiązywania konfliktów, prewencji kryzysowej, komunikacji interpersonalnej.

Zakres studiów obejmuje przedmioty dotyczące między innymi podstaw prawnych interwenta kryzysowego, elementów psychiatrii, etyki zawodowej, psychologii klinicznej, elementów psychoterapii. Studia te pozwolą na właściwe rozpoznawanie rodzajów kryzysów i ich znaczenie w życiu ludzi, postawienie trafnej diagnozy u osób zgłaszających się o pomoc w zakresie interwencji kryzysowej, umiejętne zastosowanie sześcioetapowego modelu przebiegu interwencji kryzysowej, a także na stosowanie społecznej prewencji kryzysowej.

Studia podyplomowe Psychologii kryzysu i interwencji kryzysowej przygotowują słuchaczy do przeciwdziałania kryzysowi u pacjentów, problemom i różnego pochodzenia stresom, a także wspierać ich właściwa terapią, jako niefarmakologiczną formą leczenia.


Co zyskasz?

Rozwiń Zwiń
  • Wiedzę, umiejętności i kompetencje pozwalające na efektywną działalność w przestrzeni wsparcia psychologicznego i interwencji w sytuacji kryzysu.
  • Profesjonalne przygotowanie do prowadzenia wczesnej interwencji i diagnozy osób dotkniętych kryzysami o zróżnicowanej etiopatogenezie i symptomatologii.
  • Studia przygotowują do pracy w ośrodkach interwencji kryzysowej, hospicjach, zakładach karnych, zakładach poprawczych, policji, służbie więziennej czy domach pomocy społecznej oraz wszystkich ośrodkach i instytucjach zaangażowanych w udzielanie interwencji i pomocy poszkodowanym i potrzebującym wsparcia w sytuacjach kryzysowych.
  • Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych, potwierdzające posiadane kompetencje.

Program studiów

Rozwiń Zwiń

Psychologia kryzysu
Psychopatologia
Metody pracy w interwencji kryzysowej
Kryzysy osobiste i pomaganie w kryzysie
Trauma. Interwencja i pomoc psychologiczna w przypadku wystąpienia traumy i jej konsekwencji
Dialog motywujący w interwencji kryzysowej
Prawne i etyczne aspekty interwencji kryzysowej
Interwencja kryzysowa według modelu ICISF
Psychoterapia
Interwencja i przeciwdziałanie przemocy
Interwencja kryzysowa w sytuacji zagrożenia kryzysem suicydalnym
Interwencja kryzysowa wobec choroby – praca z osobą i rodziną
Interwencja kryzysowa w sytuacji straty, śmierci i żałoby
Interwencja kryzysowa w kryzysie uzależnień
Interwencja kryzysowa w sytuacji katastrof, kryzysów i zagrożeń
Mediacje i negocjacje
Techniki releksacji i redukcji stresu
Zarzadzanie kryzysowe
Interwencja kryzysowa w praktyce – case study


Praktyki

Rozwiń Zwiń

Dokumenty do pobrania

Rozwiń Zwiń

Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych

Rozwiń Zwiń

Absolwenci otrzymują, zgodnie ze wzorem ministerialnym, świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Uczelni Nauk Społecznych w Łodzi.


Opinie

Rozwiń Zwiń


Promocje

Rozwiń Zwiń

Cieszymy się że tutaj zajrzałeś/aś

Dzięki temu nie przegapisz okazji do zdobycia nowych umiejętności oraz poszerzenia swojej wiedzy przy jednoczesnym oszczędzaniu

Z przyjemnością przedstawiamy Ci specjalną promocję na nasze studia podyplomowe, mając na celu wspieranie rozwoju zawodowego naszych słuchaczy.

Promocja ta jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych kształceniem podyplomowym w Instytucie Rozwoju Edukacji, przy spełnieniu poniższych warunków

1. 50% na DRUGI, tańszy kierunek studiów

Aby skorzystać z tej wyjątkowej oferty, wystarczy że zapiszesz się na drugi kierunek w jednym naborze akademickim oraz złożysz komplet podpisanych dokumentów do 7 dni od daty zapisania się na drugi kierunek

To świetna okazja, by rozwijać się zawodowo i zdobyć dodatkową wiedzę w atrakcyjnej cenie. Nie przegap szansy na podnoszenie swoich kwalifikacji – zapisz się już teraz i korzystaj z tej wyjątkowej promocji!

2. promocja – 100 zł do czesnego w każdym semestrze oraz brak opłaty wpisowej 200 zł pod warunkiem dostarczenia do Instytutu Rozwoju Edukacji podpisanych dokumentów w ciągu 7 dni od zapisania się na studia

Dzięki temu już na samym początku procesu rekrutacyjnego oszczędzasz pieniądze, a niższa kwota na czesnym pozwala Ci na regularną oszczędność i zmniejszenie kosztów całych studiów

3. promocja dla absolwentów (wszystkich studiów – podyplomowych też) uczelni Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej (WSHE) z Brzegu! Teraz macie szansę skorzystać z niezwykłej oferty – obniżamy czesne aż o 1000 zł!

Jak skorzystać z promocji?

Skontaktujcie się z naszym biurem rekrutacyjnym, aby uzyskać więcej informacji na temat oferty i warunków uczestnictwa.

Złóżcie komplet dokumentów rekrutacyjnych i zgłoszenie na wybrany kierunek studiów.

Podczas procesu rekrutacji poinformujcie nas o statusie absolwenta WSHE z Brzegu, aby skorzystać z promocji 1000 zł tańszego czesnego.

Pamiętajcie, ta promocja jest czasowo ograniczona, więc nie przegapcie okazji! Dziękujemy za wybór naszej uczelni i mamy nadzieję, że wspólnie będziemy mogli kontynuować Waszą edukacyjną podróż.

Inne promocje


Porównanie trybu studiów

Rozwiń Zwiń


Terminy zapisów

Rozwiń Zwiń

Rekrutacja zimowa ( start studiów w październiku 2024) – obecnie trwa pierwsza tura naboru.


Kiedy odbywają się zajęcia

Rozwiń Zwiń

Zajęcia odbywają się w weekendy ( sobota i niedziela ) w godz. od 8:00 – 16:00. Zajęcia zwyczajowo odbywają się w do 2 weekend.


Warunki zaliczenia przedmiotu / studiów

Rozwiń Zwiń

Warunkiem zaliczenia studiów i otrzymania dyplomu jest zaliczenie wszystkich przedmiotów. Nasi słuchacze nie piszą pracy dyplomowej ani nie muszą zdawać egzaminu końcowego z całości studiów.

Formy zaliczenia przedmiotów:
– Przygotowanie prezentacji na zadany temat
– Obecność na zajęciach
– Aktywność na zajęciach
– Praca w grupach
– Testy jednokrotnego wyboru


Wolny słuchacz

Rozwiń Zwiń

Nasza placówka umożliwia przyjęcie osób na kierunki studiów podyplomowych bez wyższego wykształcenia. Takie osoby realizują program zgodnie z wytycznymi i tokiem studiów całej grupy, z którą Wolny Słuchacz pobiera naukę. Posiada dostęp do Wirtualnego Dziekanatu, skąd pobiera informacje o planach zajęć, rozliczeniach, linkach do zajęć itd. oraz uczestniczy w zajęciach na prawach pełnoprawnego słuchacza. Dyplom ukończenia naszych studiów podyplomowych Wolny Słuchacz otrzymać może dopiero po uzyskaniu wykształcenia wyższego i udokumentowaniu go kserokopią dyplomu z uczelni wyższej – licencjatu tudzież magistra.

Osoby, które moga zostać warunkowo przyjęte nabywając status Wolnego Słuchacza muszą spełnić określone warunki:
– realizują studia wyższe na ostatnim roku licencjata, uzupełniających magisterskich bądź jednolitych magisterskich – dla osób chcących uzyskać kwalifikacje w trybie przyspieszonym lub
– nie oczekują uzyskania kwalifikacji a zapisując się na nasze studia podyplomowe i realizując program kursu w całości lub z pojedynczych przedmiotów traktują tok nauki jako dokształcający – dla rodziców dzieci z zaburzeniami, dla nauczycieli w celu przypomnienia, zaktualizowania wiedzy z innowacyjnych metod terapeutycznych i diagnostycznych


Dofinansowanie na studia

Rozwiń Zwiń

Studia podyplomowe są niezwykle cenną i popularną formą podnoszenia własnych kwalifikacji.
Nie musisz jednak pokrywać tych kosztów sam, ponieważ możesz liczyć na dofinansowanie np. z Urzędu pracy, KFS lub BUR

Urząd pracy

Urząd pracy może sfinansować Ci do 100% kosztów studiów podyplomowych, nie więcej jednak niż 300% przeciętnego wynagrodzenia. Dofinansowanie to będziesz otrzymywać przez cały okres trwania studiów.

W jaki sposób mogę starać się o dofinansowanie z Urzędu pracy?

W pierwszej kolejności powinieneś udać się do właściwego powiatowego Urzędu pracy, aby złożyć odpowiedni wniosek o dofinansowanie tych studiów (Wiele z Urzędów Pracy ma takie wnioski na swojej stronie internetowej) wraz z wymaganymi dokumentami tj.:

  • Dokument który stanowi uprawdopodobienie uzyskania przez Ciebie odpowiedniej pracy – może to być np. oświadczenie przyszłego pracodawcy który informuje o zamiarze powierzenia Ci odpowiedniego stanowiska 
  • Dokument zawierający informacje o nazwie, terminie realizacji oraz koszcie studiów podyplomowych

Po dopełnieniu wszystkich formalności oraz pozytywnej weryfikacji Twojej dokumentacji podpiszesz umowę 

KFS

Drugim źródłem pozyskania dofinansowania jest Krajowy Fundusz Szkoleniowy który powstał, aby wspierać kształcenie ustawiczne pracodawców i pracowników. Jego głównym źródłem jest zapobieganie utracie pracy przez osoby, które nie posiadają odpowiedniego wykształcenia do wymagań dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. 

Z KFS możesz otrzymać dofinansowanie w wysokości:

  • Dla mikroprzedsiębiorstw – 100% kosztów kształcenia 
  • Dla pozostałych firm – 80% kosztów kształcenia

Pracodawca starający się o dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego musi wnieść wkład własny w wysokości 20% kosztów, zaś 80% kosztów kształcenia ustawicznego sfinansuje KFS. Z możliwości dofinansowania kosztów kształcenia w ramach KFS wyłączone są osoby prowadzące działalność gospodarczą i niezatrudniające jednocześnie żadnego pracownika lub np. pracodawcy zatrudniający wykonawców/podwykonawców na podstawie umów o dzieło. O dofinansowanie należy się starać w urzędzie adekwatnym terytorialnie do siedziby Pracodawcy zatrudniającego danego pracownika .

Nabory wniosków uruchamiane są przez urzędy pracy każdego roku kalendarzowego – najczęściej w marcu. Trwają do wyczerpania środków przeznaczonych do rozdysponowania w danym roku kalendarzowym lub do dnia 30 października.

Ostatnią formą dofinansowania jest pozyskanie środków z bazy usług rozwojowych

BUR to platforma online za pośrednictwem której możesz jako przedsiębiorca wybrać i zgłosić siebie lub pracowników na studia podyplomowe. Więcej informacji znajdziesz pod linkiem https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/

Z tego typu dofinansowania mogą skorzystać mikro, małe oraz średnie przedsiębiorstwa z 14 województw w Polsce, z wyłączeniem mazowieckiego oraz pomorskiego. O dofinansowanie mogą się ubiegać także osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Wnioski należy składać u operatora przypisanego do danego województwa lub regionu, w którym mieści się siedziba wnioskodawcy.

Dofinansowanie studiów podyplomowych umożliwi Ci pogłębienie wiedzy i zdobycie nowych kwalifikacji dzięki czemu znacząco zwiększysz swoje szanse na rynku pracy. Zapraszamy po więcej informacji!

Przydatne LINKI:

Urzędy pracy (KLIKNIJ)

Baza Usług Rozwojowych (KLIKNIJ)

PARP (KLIKNIJ)

Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KLIKNIJ)

Zmotywowani perspektywą lepiej płatnej pracy, awansem zawodowym czy też potrzebami rynku decydujemy się zostać słuchaczem wybranego kierunku studiów podyplomowych. 


Zasady przyjęć

Rozwiń Zwiń

Liczba miejsc w grupach jest ograniczona co oznacza, że o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Aby zostać przyjętym na studia należy posiadać minimum tytuł licencjata. ( jeśli nie posiadasz wyższego wykształcenia zobacz punkt wolny słuchacz)

Należy wypełnić formularz rekrutacyjny po kliknięciu w przycisk zapisz się. Przejść przez proces rekrutacji oraz wysłać do siedziby IRE dokumenty rekrutacyjne. ZOBACZ FILM INSTRUKTAŻOWY


Wzór świadectwa

Rozwiń Zwiń

Najczęściej zadawane pytania
Wróć

Zapisz się online

rekrutacja na rok 2023/24 już trwa.

Zapisz się

Zapisz się online

rekrutacja na rok 2023/24 już trwa.

Zapisz się


    * - pola wymagane