Rekrutacja LETNIA 2023/24 rozpoczęta!!!
Zapisz się już dziś na wybrane studia!

Wybierz swój wymarzony kierunek i spełnij marzenia o awansie, nowym etapie kariery czy zmianie ścieżki zawodowej!

Dzięki IRE zwiększysz swoje szanse na rynku pracy, zdobędziesz praktyczną wiedzę
i cenne kwalifikacje zawodowe.

Nie zwlekaj z decyzją. Zapisz się już dziś.

Zapisz się Zapisz się
Masz dodatkowe pytania?

Może potrzebujesz więcej informacji na temat naszej oferty lub potrzebujesz pomocy w samym procesie rekrutacyjnym? - wypełnij formularz ONLINE. Nasz pracownik działu rekrutacji skontaktuje się z Tobą i wspólnie znajdziecie rozwiązanie.

Zapytaj
ONLINE
Rekrutacja LETNIA class="kol_pom">2023/24 rozpoczęta!
Zapisz się już dziś na wybrane studia!

i cenne kwalifikacje zawodowe.

Nie zwlekaj z decyzją. Zapisz się już dziś.

Masz pytania?

Napisz do nas,

a skontaktuje się z Tobą opiekun kierunku

Zapisz się Zapisz się
Nasi partnerzy:
Strona główna / Oferta / Studia podyplomowe / Rozwój osobisty / Psychologia Wczesnego i Średniego Okresu Szkolnego z Terapią Pedagogiczną
Studia podyplomowe
Ilość godzin zajęć: 0 h
Tryb studiów: online
Ilość semestrów: 3
Forma zaliczenia: brak pracy dyplomowej i egzaminu końcowego
Czesne za całe studia 4500 zł
Opłata miesięczna 450 zł
Wpisowe 199 zł
Studia podyplomowe (zapoznaj się z ofertą tej specjalności)

Psychologia Wczesnego i Średniego Okresu Szkolnego z Terapią Pedagogiczną

kategoria:
Rozwój osobisty

Informacje ogólne o kierunku studiów

Rozwiń Zwiń

Dla kogo jest ten kierunek studiów?

Rozwiń Zwiń

Kierunek Psychologia wczesnego i średniego okresu szkolnego z terapią pedagogiczną jest idealny dla osób:

• Które interesują się rozwojem dziecka i młodzieży w wieku przedszkolnym i szkolnym.
  • Pragnących zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do rozpoznawania i rozwiązywania problemów edukacyjnych i wychowawczych dzieci i młodzieży.
  • Chcących rozwinąć swoje umiejętności diagnostyczne, terapeutyczne i dydaktyczne.
  • Pragnących pracować w placówkach oświatowych, opiekuńczo-wychowawczych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych i innych.
  • Które chcą pomagać dzieciom i młodzieży w osiąganiu ich pełnego potencjału.

Cele kierunku

Rozwiń Zwiń

Cele kierunku Psychologia wczesnego i średniego okresu szkolnego z terapią pedagogiczną:

• Zdobycie wiedzy z zakresu psychologii rozwoju człowieka, psychologii wychowawczej, pedagogiki specjalnej i terapii pedagogicznej.
  • Nabycie umiejętności diagnozowania problemów edukacyjnych i wychowawczych dzieci i młodzieży.
  • Rozwijanie umiejętności planowania i prowadzenia terapii pedagogicznej.
  • Zdobycie kwalifikacji do pracy w różnych placówkach oświatowych, opiekuńczo-wychowawczych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych i innych.

Co zyskasz?

Rozwiń Zwiń

Co zyskasz studiując Psychologię wczesnego i średniego okresu szkolnego z terapią pedagogiczną?

• Szeroką wiedzę na temat rozwoju dziecka i młodzieży w wieku przedszkolnym i szkolnym.
  • Umiejętności diagnozowania problemów edukacyjnych i wychowawczych.
  • Umiejętności prowadzenia terapii pedagogicznej.
  • Umiejętności pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzicami.
  • Umiejętności pracy w różnych placówkach oświatowych, opiekuńczo-wychowawczych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych i innych.
  • Satysfakcję z pomagania dzieciom i młodzieży w osiąganiu ich pełnego potencjału.

• Metody pracy w grupie /klasie integracyjnej
  • Metody pracy z dziećmi z autyzmem
  • Metodyka pracy korekcyjno-kompensacyjnej iwspółpracy z rodzicami dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
  • Metodyka pracy z dzieckiem o specjalnych potrzebach edukacyjnych
  • Pedagogiczne konteksty komunikacji
  • Podstawy kulturowego rozwoju dziecka
  • Podstawy pracy logopedycznej i logorytmicznej
  • Praca z dzieckiem trudnym w domu ,przedszkolu i szkole
  • Praktyka
  • Procesy i pojęcia z analizy zachowania-od teorii do praktyki
  • Profilaktyka i terapia uzależnień dzieci i młodzieży
  • Profilaktyka okresów kryzysu w rozwoju dzieci i młodzieży
  • Psychologia szkolna
  • Psychologia uczenia się dzieci
  • Techniki terapii behawioralnej , reakcji lękowej , nerwic
  • Terapia poprzez muzykę, plastykę i sztukę
  • Trening umiejętności interpersonalnych i społecznych
  • Warsztaty pracy z dziećmi dysfunkcyjnymi
  • Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka o specjalnych potrzebach edukacyjnych (zwłaszcza z autyzmem,ADHD,mutyzmem,upośledzeniem umysłowym
  • Wybrane problemy psychiatrii i psychopatologii
  • Zaburzenia zachowania dzieci i młodzieży
  • Zagadnienia etyczne – praca z osobami z zaburzeniami rozwoju i zachowania

Praktyki

Rozwiń Zwiń

Studia na kierunku Psychologia wczesnego i średniego okresu szkolnego z terapią pedagogiczną obejmują obowiązkowe praktyki zawodowe w placówkach oświatowych, opiekuńczo-wychowawczych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych i innych. Praktyki dają studentom możliwość zastosowania zdobytej wiedzy i umiejętności w praktyce oraz sprawdzenia swoich predyspozycji do pracy z dziećmi i młodzieżą.

Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych

Najczęściej zadawane pytania

Zapisz się online

rekrutacja na rok 2023/24 już trwa.

Zapisz się online

rekrutacja na rok 2023/24 już trwa.

* - pola wymagane